LEGIONOWO. Ponad 6,6 mln zł z UE na ścieżki rowerowe

2019-11-14 5:50:51

Decyzją zarządu województwa mazowieckiego Legionowo otrzyma łącznie ponad 6,6 mln zł dofinansowania ścieżek rowerowych. Całkowita wartość projektu to ponad 8 mln zł

Dzięki ponad 6,6 mln zł z UE w Legionowie powstanie blisko 9 km nowych dróg dla rowerów. Będą one uzupełnieniem sieci istniejących tras i utworzą spójny system. Budowa odcinków tras dla rowerów zaplanowana jest w ulicach: Sowińskiego, Bolesława Chrobrego, Kard. S. Wyszyńskiego, Słonecznej, B. Roi, Zakopiańskiej i Olszankowej oraz w alejach Legionów, 1WDZ i Sybiraków, a także w ciągu ul. Kazimierza Wielkiego i szlaku wzdłuż torów PKP. Zapewnią one rowerzystom bezpośrednie połączenie z węzłami przesiadkowymi na stacji PKP Legionowo i pętli autobusowej przy ul. Sowińskiego. Poza drogami rowerowymi wybudowana zostanie również infrastruktura towarzysząca, czyli miejsca postoju rowerów, punkty oświetlenia ulicznego i inne niezbędne urządzenia. Inwestycja przyczyni się do ograniczenia emisji spalin samochodowych, jak i zmniejszenia hałasu. Nowe drogi dla rowerów poprawią też bezpieczeństwo w ruchu drogowym. red.

Komentarze

1 komentarz

 1. Mieszkaniec odpowiedz

  Nie mogłem się oprzeć aby nie pokazać jak legionowscy urzędnicy niemający najmniejszego pojęcia o ścieżkach rowerowych marnują pieniądze przeznaczone na nie.
  Ile niebezpieczeństwa uda się im wyprodukować za ponad 8 milionów złoty?
  Jak tworzą zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców.
  Jak lekceważą prawo poprzez samowolne zmiany projektów.
  Jak nie reagują na stworzone przez siebie niebezpieczeństwo.
  Dla tego też postanowiłem się zwrócić do Marszałka województwa o objęcie szczególnym nadzorem wydatków związanych z budową ścieżek rowerowych w Legionowie. Opisałem ze szczegółami fragment ścieżki rowerowej biegnący przed moim domem. To właśnie przebieg tego fragmentu ścieżki został zmieniony i wykonany niezgodnie z projektem. Przez co stał się bardzo niebezpieczny. Poniżej zamieszczam link do YT na którym publikuję sytuacje zarejestrowane kamerą zamontowaną w samochodzie: http://www.youtube.com/channel/UCYvSkoa1dxfOVP-eyZsTH-A?view_as=subscriber
  Widać tam jak na dłoni że zmiana projektu stworzyła zagrożenie.
  Widać również że to dotarło do urzędników odpowiedzialnych za ten bałagan. Nieudolnie próbując wybrnąć z sytuacji robią jeszcze większy bałagan i tworzą większe zagrożenie. Ścieżki rowerowe w Legionowie wykonane pod nadzorem legionowskich urzędników to zło które zawczasu należy piętnować tak aby nie doszło do tragedii. Nie wolno pozostawić tego w rękach urzędników nie mających pojęcia o tym co robią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *