LEGIONOWO. Ponowne otwarcie basenu po eliminacji zagrożenia legionellą

2023-09-19 7:45:17

Basen przy ulicy Królowej Jadwigi w Legionowie zostanie ponownie otwarty pod koniec września 2023 r. po krótkotrwałym zamknięciu z powodu podejrzenia wystąpienia bakterii legionelli. Miejska spółka KZB Legionowo podjęła szybkie działania w celu przywrócenia bezpiecznych warunków korzystania z obiektu


Pływalnia miejska przy ulicy Królowej Jadwigi w Legionowie będzie ponownie dostępna dla mieszkańców pod koniec września 2023 r. Po krótkotrwałym zamknięciu z uwagi na podejrzenie wystąpienia bakterii legionelli, miejska spółka KZB Legionowo podjęła działania mające na celu przywrócenie bezpiecznych warunków korzystania z basenu.
Przypomnijmy, na początku września 2023 r. basen został zamknięty z powodu nieznacznie przekroczonych norm mikrobiologicznych badań wody, co stanowiło podejrzenie obecności bakterii legionelli. Decyzja o zamknięciu została podjęta w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo użytkowników. Obecnie trwają prace mające na celu przywrócenie właściwych parametrów wody, a także oczekiwanie na wyniki powtórnego badania.
Jak podaje spółka, badania wody w basenie są przeprowadzane regularnie, zarówno przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną, jak i przez niezależne certyfikowane firmy. Dzięki ścisłemu nadzorowi sanepidu oraz systematycznym badaniom, basen ma być teraz wolny od zagrożenia legionellą.

CZYTAJ TAKŻE:

LEGIONOWO. Ponowne otwarcie basenu przy Królowej Jadwigi

Komentarze

1 komentarz

  1. Barbara odpowiedz

    Może wybory powinny być , co pół roku. Wtedy basen byłby cały czas otwarty. A tak, to po wyborach i tak go zamkną pod byle pretekstem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *