LEGIONOWO. Ponowne wybory w Radzie Seniorów – ksiądz rezygnuje

2023-08-10 1:54:24

Nie milkną echa afery związanej z wyborem Przewodniczącego Rady Seniorów w Legionowie. Zdaniem niektórych wybór przewodniczącego rady „odbył się za plecami” nieobecnych członków rady, którzy nie pojawili się na czerwcowej sesji Rady Miasta


W trakcie czerwcowej sesji Rady Miasta Legionowo powołana została składająca się z 18 członków Miejska Rada Seniorów. Chwilę później przewodniczący Rady Miasta Ryszard Brański, zaprosił obecnych tego dnia na sesji 13 członków rady do innego pomieszczenia, aby wybrali spośród siebie przewodniczącego oraz sekretarza Rady Seniorów. Problem w tym, że w zaproszeniu nie było żadnej informacji, że tego dnia mają się odbyć wybory władz.

Wybory za plecami

Jak udało nam się dowiedzieć do Urzędu Miasta wpłynęło pismo jednego z członków Rady Seniorów, który zwraca uwagę, na to, że członkowie Rady Seniorów otrzymali zaproszenie na sesję Rady Miasta, a nie na pierwsze posiedzenie Rady. W trakcie nieformalnego spotkania swój głos mogło oddać zaledwie 13 członków, co wprawdzie daje większość, ale względem nieobecnych oznacza „wybór, za plecami”.

Kolejne posiedzenie komisji

W poniedziałek (31 sierpnia) pracownicy Wydziału Zdrowia w Legionowie wysłali do członków Rady zaproszenie na posiedzenie, które odbyło się w poniedziałek (7 sierpnia). W jego trakcie podniesione zostały argumenty z pisma do prezydenta, dot. nielegalnego wyboru przewodniczącego. W związku z tym zdecydowano o przeniesieniu obrad na
23 sierpnia br. z wcześniejszym formalnym poinformowaniem wszystkich członków rady o posiedzeniu i głosowaniu ws. wyboru przewodniczącego i sekretarza.

Ksiądz chce odejść

Powołany do zasiadania w Radzie ks. Tomasz Chciałowski w międzyczasie wystosował pismo do Prezydenta Miasta Legionowo ws. rezygnacji z członkostwa w Miejskiej Radzie Seniorów z powodu wielu obowiązków zawodowych i społecznych. Z naszych informacji wynika, choć ksiądz tego nie potwierdza, że powodem rezygnacji może być taki, a nie inny sposób wyboru przewodniczącego.

red.

Czytaj także:

LEGIONOWO. Miejska Rada Seniorów „legalnie” powołana. Kontrowersje wokół wyborów

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *