Facebook

LEGIONOWO PORAŻA – manipulacjami i kłamstwami rzeczniczki ratusza

2017-12-29 5:54:15

W tym przypadku, chodzi o wpisy na facebooku rzeczniczki legionowskiego ratusza Tamary Mytkowskiej. Można je określić krótko jako kłamstwa i manipulacje. Nie wiadomo czy to tylko głupota czy też brak profesjonalizmu i zaślepienie

Nie wiadomo tylko czy Mytkowska wypisuje je z braku elementarnej wiedzy czy też robi to z premedytacją. Rzeczniczka ratusza w kontekście wyroku jaki zapadł przed tygodniem, napisała że dziennikarze To i Owo pisali kłamstwa i w związku z tym szkoda, iż gazeta nie dostała kary finansowej.

Sąd potwierdził – To i Owo pisało prawdę

Tymczasem Sąd Okręgowy w ustnym uzasadnieniu wyroku stwierdził, że To i Owo pisało prawdę i że dziennikarze w swoich publikacjach byli rzetelni. Warto dodać, iż publikacje te dotyczyły nietransparentnych i pokrętnych działań szefów pani Mytkowskiej, którzy znaleźli sposób na sprzedawanie wielomilionowego, gminnego majątku poza kontrolą Rady Miasta. Dlatego może dziwić jej zachwyt i rzucone hasło „Prawda górą?”. Chyba, że nie zrozumiała tego uzasadnienia. Ciekawe też jak do tych zachwytów podejdą jej szefowie, kiedy przeczytają i zrozumieją uzasadnienie wyroku sądu. Tym bardziej, że sprawą nadal zajmuje się prokuratura.

Wpis na tablicy Tamary Mytkowskiej – Rzeczniczki legionowskiego Ratusza
źródło: facebook

Spółka dostała rykoszetem

Sąd stwierdził także, iż spółka Milenium, która nabyła od miejskiej spółki KZB działkę przy ul. Parkowej w Legionowie, nie była w głównym nurcie zainteresowania redakcji To i Owo, ale były w nim działania władz publicznych. Tym nie mniej sąd uznał, że artykuły pomimo, iż były rzetelne i pisano w nich prawdę, to naruszyły dobra osobiste wspólników spółki Milenium. A samej spółce dostało się jak gdyby rykoszetem, przez to że była nabywcą działki od miejskiej spółki KZB.

Większość zarzutów oddalona

Nie jest również prawdą jak pisze, wydawana przez miejską spółkę KZB i finansowana przez legionowski ratusz gazeta „Miejscowa na weekend”, a upublicznia te informacje pani Mytkowska i pan Smogorzewski, że „To i Owo musi przeprosić”. Po pierwsze, wyrok nie jest prawomocny, a więc do ewentualnych przeprosin droga jeszcze daleka. A co ważniejsze, zarówno „Miejscowa na weekend” jak i rzeczniczka Mytkowska przemilczeli całą treść zapadłego wyroku. Wspólnicy spółki Milenium skierowali bowiem wobec wydawcy To i Owo łącznie aż 11 żądań z czego sąd uwzględnił tylko 2 tj. złożenie oświadczenia na łamach gazety oraz na stronie internetowej.

Bezpodstawne żądania

Oddalono natomiast jako bezpodstawne żądania: zapłaty przez gazetę 100 tys. zł zadośćuczynienia oraz usunięcia ze strony internetowej wszystkich 16 artykułów oraz zawartych pod nimi komentarzy internautów. Oddalono również żądanie opublikowania oświadczeń o wskazanej treści w tygodniku „Miejscowa na weekend” oraz w serwisie www.gazetapowiatowa.pl na koszt pozwanego, a także żądanie bezterminowego zakazu publikacji w tygodniku To i Owo informacji związanych z nabyciem przez wspólników spółki Milenium działki od miejskiej spółki KZB.

Karol Krawczyk

Komentarze

5 komentarzy

 1. Marcin odpowiedz

  „mytkowska” i „kłamstwo” stały się w Smogogrodzie synonimami 🙂

 2. elwuo odpowiedz

  W Legionowie niestety przeważa „kolesiostwo” , widać to na co dzień, nawet w spotkaniach panów z ratusza w „szaszłykarni”. Czy ktoś kto mieszka w Legionowie od dawna, pamięta żeby właściciel jakiejś knajpy mógł w czasie imprezy wystawić stoły na pół ulicy? Takich różnych spraw w naszym mieście jest wiele, ale nikt o tym nie mówi. Czy ktoś pamięta sprawę budowy Maxima? Czy ktoś pytał mieszkańców ul. 3-go Maja, czy chcą kolejnego budynku kosztem parkingu? Nie wkręcam się w te tematy, chociaż mieszkam w tym mieście praktycznie od urodzenia, miasto się zmienia, ale nie zawsze na lepsze. Pozdrawiam prawdziwych legionowian.

 3. mieszkańcy odpowiedz

  super sprawa wArto czytać TOiOWO…..jeszcze raz gratulacje dla redaktora co ukazuje działania potwora ośmiornicy 😉

 4. StałyCzytelnik odpowiedz

  Gratulacje To i Owo! Dobra wiadomość na zakończenie roku. Dalej szukajcie nieprawidłowości i nie dajcie się zastraszyć. Bo jako jedyni nie jesteś na usługach tych patusów z pożal się boże ratusza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *