Facebook


LEGIONOWO. Potrącił kobietę i uciekł

2016-11-22 10:41:09

W poniedziałek 21 listopada policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego komendy w Legionowie przedstawili Piotrowi W. zarzut spowodowania wypadku i oddalenie się z miejsca zdarzenia. Kierowca renault najpierw potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych kobietę, a następnie uciekł z miejsca zostawiając samochód oraz poszkodowaną nie udzielając jej pomocy.

Dwa dni wcześniej około 18 dyżurny komendy w Legionowie otrzymał zgłoszenie o potrąceniu kobiety, do którego doszło w Legionowie w rejonie skrzyżowania ulic Sobieskiego i Zwycięstwa. Policjanci otrzymali informacje, że poszkodowana jest nieprzytomna, a sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia pozostawiając samochód. Na miejsce natychmiast udali się funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego.
Policjanci wstępnie ustalili, że 63-letnia mieszkanka Legionowa przechodząc po oznakowanym przejściu dla pieszych została potrącona przez kierującego reanult megane. Następnie sprawca zdarzenia uciekł z miejsca zostawiając samochód oraz poszkodowaną kobietę nie udzielając jej pomocy.

Kiedy ofiara wypadku z obrażeniami ciała została zabrana do szpitala, policjanci rozpoczęli czynności zmierzające do ustalenia sprawcy wypadku i jego zatrzymania. Już następnego dnia przed południem kryminalni zatrzymali 42-letniego Piotra W. Kiedy zapukali do drzwi mężczyzny usłyszeli od jednego z domowników, że nie ma go w domu. Podczas przeszukania mieszkania w jednym z pokoi znaleźli ukrywającego się Piotra W. Mężczyzna przyznał policjantom, że spowodował wypadek i uciekł z miejsca. Tłumaczył się, że był zdenerwowany i nie wiedział co robić.

W poniedziałek 21 listopada funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo-śledczego legionowskiej komendy przedstawili Piotrowi W. zarzut spowodowania wypadku i oddalenia z miejsca zdarzenia. 42-letni mieszkaniec Legionowa przyznał się do popełnienia przestępstwa. Teraz jego sprawą zajmie się sąd.

źródło: KPP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *