LEGIONOWO. Potwierdziły się nasze informacje – Pawlak Prezesem PEC

2018-11-26 5:22:57

Zgodnie z naszymi przypuszczeniami nowym Prezesem Zarządu Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej został wiceprezydent Marek Pawlak

Przychylając się do prośby Pana Narcyza Tokarskiego, motywowanej względami osobistymi i złym stanem zdrowia, Rada Nadzorcza Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej „Legionowo” Sp. z o.o. podjęła uchwałę o odwołaniu Prezesa Zarządu z dniem 26 listopada 2018 r.

Jednocześnie, mając na uwadze konieczność zachowania ciągłości funkcjonowania przedsiębiorstwa, Rada Nadzorcza Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej „Legionowo” Sp. z o.o., powołała na to stanowisko Pana Marka Pawlaka.

Prezes Marek Pawlak obejmie funkcję 26 listopada 2018 r.

Komentarze

10 komentarzy

 1. Marcin odpowiedz

  nie, LMS jeszcze się nie wali, na razie przyjęła pierwszy cios. Teraz trzeba się przyjrzeć rozpoczętym procesom prywatyzacji kolejnych fragmentów samorządowego, publicznego majątku i obstawiam, że PEC oraz PWK to będą pierwsze szybkie i nerwowe transakcje sprzedaży. Wystarczy sprawdzić, kto jest sponsorem Legionowskiej Szkoły LIderów, dla leniwych przypomnę:

  w siedzibie Urzędu Miasta w Legionowie, Prezydent Roman Smogorzewski, Członek Zarządu Grupy Veolia Alexandre Farion, Członek Zarządu Fundacji Veolia Polska Izabela Rakuć-Kochaniak oraz Przemysław Radwan – Rohrenschef Wiceprezes Fundacji Szkoła Liderów podpisali porozumienie dotyczące realizacji programu w Legionowie.

  Szkoła Liderów Miasta to program kształcenia miejskich liderów z uwzględnieniem lokalnej diagnozy i interesów społeczności. Opiera się na uznaniu, że przywództwo w mieście jest w wielu rękach.

  Tak więc to wyłącznie kwestia czasu a nabywca chyba już oczywisty.
  Polecam lekturę artykułu pana od “szkoły liderów” w GWyborczej pt. “lobbysta-nie-gryzie”

 2. Prawda Legionowska odpowiedz

  Po raz kolejny zostało złamane prawo. Zarząd i nadzór nad legionowskimi spółkami sprawuje wice Prezydent w postaci Pana Pawlaka. Teraz został Prezesem Pecu oraz sprawuje nad sobą kontrolę i zarząd… Ponadto nie można być wice Prezydentem oraz być prezesem spółki… A w chwili obecnej tak jest…

 3. Andrzej odpowiedz

  Pawlak już szykuje czystkę kadrową. Mogą być zwolnienia w PEC. Później przeprowadzi podwyżkę opłat za ciepło a następny etap, to sprzedaż zrestrukuryzowanej miejskiej ciepłowni Vattenfalowi albo PGNiGowi…

  1. Masss odpowiedz

   Andrzeju, niestety masz rację, tak będzie. Ale kto by dziś o tym myślał 😉 za to i tak na końcu zapłacimy my wszyscy…

  2. Bonifacy odpowiedz

   Andrzej nie martw się. My w Urzędzie znamy tempo pracy Pana Prezesa było ono bardzo ale to bardzo powolne. Ponadto aby coś pożytecznego zrobić w firmie takiej jak PEC trzeba się po prostu na niej znać.

   1. Daro odpowiedz

    Patrząc na kryteria jakimi kieruje się przy wyborach do zarządów spółek to mam wrażenie że jakakolwiek wiedza merytoryczna nie jest w żaden sposób brana pod uwagę
    Przypominam kultowy cytat “mąż jest z zawodu dyrektorem”

  3. Adam odpowiedz

   Zwolnienia w PEC są niezbędne. Przerost kadrowy jest ogromny jak mówią sami pracownicy o conajmniej 50 %. Ta firma to ciągle relikt PRL.

 4. Mieszkaniec odpowiedz

  Juz Michał Kobrzyński jest gotowy. A w PECu widać cyrku ciąg dalszy. Teraz tu będą zatrudniani przyjaciele. Niekoniecznie specjaliści.

 5. palacz odpowiedz

  niewłaściwy człowiek na ważnym stanowisku……….

 6. Krzysiek odpowiedz

  A kto nowym viceRomanem od spółek przyjaciółek i nędznych resztek nieruchomości miejskich?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *