LEGIONOWO. Powstaje Nowo-Barska

2015-09-14 4:02:41

Przed kilkoma dniami rozpoczęły się prace przy budowie drogi roboczo nazwanej Nowo-Barską, która połączy ulicę Jagiellońską z Aleją Krakowską w Legionowie. Trwa właśnie wycinka drzew, a nową ulicą będziemy mogli pojechać najpóźniej do końca października.

Jak informowaliśmy wcześniej jeszcze w tym roku ma powstać nowa droga, łącząca dwie z głównych ulic Legionowa. Dzięki temu układ komunikacyjny w okolicach tunelu pod torami zostanie zmieniony. Mieszkańcy zyskają dodatkowe połączenie pomiędzy Krakowską i Jagiellońską, dzięki czemu od strony tej ostatniej dojedziemy bez konieczności objeżdżania ronda na „Przystanku” i uciążliwego skrętu w lewo z podporządkowanej drogi. Jak każda inwestycja również ta budzi emocje. Na skrzyżowaniu Barska-Jagiellońska ma powstać rondo. Wielu kierowców jest zadowolonych, nie brakuje też głosów, że natężenie ruchu w tym miejscu nie uzasadnia takiego rozwiązania.

Nowa ulica będzie miała jezdnię o szerokości 7 metrów. Po jednej stronie powstanie wzdłuż niej ciąg pieszo-rowerowy o szerokości od 2 do 4 metrów. Rondo planowane na skrzyżowaniu nowej drogi z Jagiellońską będzie miało średnicę wewnętrzną 26 metrów i jezdnię o szerokości 5,5 metra. Wokół niego zbudowane zostaną chodniki i ciągi pieszo-rowerowe o szerokości 2 do 4 metrów. Skanska S.A. z ceną 970.771,65 złotych ma wykonać pracę w ciągu 8 tygodni i udzieliła 60-miesięcznej gwarancji. Jeśli zostaną dochowane terminy, to nową ulicą będziemy mogli pojechać pod koniec października.

DB

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *