Facebook

LEGIONOWO. Powstaje Nowo-Barska

2015-09-14 4:02:41

Przed kilkoma dniami rozpoczęły się prace przy budowie drogi roboczo nazwanej Nowo-Barską, która połączy ulicę Jagiellońską z Aleją Krakowską w Legionowie. Trwa właśnie wycinka drzew, a nową ulicą będziemy mogli pojechać najpóźniej do końca października.

Jak informowaliśmy wcześniej jeszcze w tym roku ma powstać nowa droga, łącząca dwie z głównych ulic Legionowa. Dzięki temu układ komunikacyjny w okolicach tunelu pod torami zostanie zmieniony. Mieszkańcy zyskają dodatkowe połączenie pomiędzy Krakowską i Jagiellońską, dzięki czemu od strony tej ostatniej dojedziemy bez konieczności objeżdżania ronda na „Przystanku” i uciążliwego skrętu w lewo z podporządkowanej drogi. Jak każda inwestycja również ta budzi emocje. Na skrzyżowaniu Barska-Jagiellońska ma powstać rondo. Wielu kierowców jest zadowolonych, nie brakuje też głosów, że natężenie ruchu w tym miejscu nie uzasadnia takiego rozwiązania.

Nowa ulica będzie miała jezdnię o szerokości 7 metrów. Po jednej stronie powstanie wzdłuż niej ciąg pieszo-rowerowy o szerokości od 2 do 4 metrów. Rondo planowane na skrzyżowaniu nowej drogi z Jagiellońską będzie miało średnicę wewnętrzną 26 metrów i jezdnię o szerokości 5,5 metra. Wokół niego zbudowane zostaną chodniki i ciągi pieszo-rowerowe o szerokości 2 do 4 metrów. Skanska S.A. z ceną 970.771,65 złotych ma wykonać pracę w ciągu 8 tygodni i udzieliła 60-miesięcznej gwarancji. Jeśli zostaną dochowane terminy, to nową ulicą będziemy mogli pojechać pod koniec października.

DB

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *