Facebook
LEGIONOWO. Powstaje piaskownica archeologiczna

2015-11-26 9:49:00

Już w niedzielę 29 listopada na skwerze przy ul. Królowej Jadwigi w Legionowie odbędzie się otwarcie nietypowej instalacji.

W 2008 roku w Legionowie na terenie Centrum Szkolenia Policji odnaleziono cmentarzysko kultury przeworskiej utożsamianej z ludem Wandalów. Odkrycie to stało się tematem przewodnim w podejmowanych przez mieszkańców inicjatywach takich jak: rewitalizacja wybranego miejsca Legionowa poprzez wspólne budowanie instalacji dla dzieci, warsztaty z projektantami oraz spektakl teatralny.

DSC_1412

W 2008 roku na terenie Centrum Szkolenia Policji w Legionowie dokonano archeologicznego odkrycia. Pierwsze, tygodniowe badania przeprowadził Krajowy Ośrodek Badań i Dokumentacji Zabytków (obecnie Narodowy Instytut Dziedzictwa) przy współudziale Muzeum Historycznego w Legionowie. Instalacja artystyczna ma upamiętnić i przybliżyć mieszkańcom fakt odkryć archeologicznych, jakich
dokonywało od 2008 roku Muzeum na terenie CSP w Legionowie. Piaskownica archeologiczna zaprojektowana przez architekta Artura Goska zachęca do poznawania historii poprzez zabawę. Dzieci mogą odkopywać ukryte kopie przedmiotów, które wykonali kursanci i przyjaciele pracowni ceramicznej Smok Ceramok przy Miejskim Ośrodku Kultury w Legionowie pod okiem Anny Wijatkowskiej. 29 listopada o godzinie 13.00 zostanie zaprezentowana instalacja. Zapraszamy mieszkańców na wspólne
odkopywanie obiektów ukrytych w piasku. Instalacja na okres zimowy zostanie zakryta, odsłonimy ją dopiero wiosną 2016 roku.

Piaskownica widok 5

Piaskownica archeologiczna
Autor projektu instalacji: Artur Gosk
Miejsce: Skwer przy Królowej Jadwigi w Legionowie
Czas: Niedziela, 29 listopada, godz. 13.00.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach
programu Kultura -­‐ Interwencje 2015. Projekt również został dofinansowany z budżetu miasta Legionowo. Organizator: Stowarzyszenie „Z Siedzibą w Warszawie”
Partner główny: Muzeum Historyczne w Legionowie.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *