LEGIONOWO. Pożar na legionowskim cmentarzu

2017-08-01 6:39:43

Upały z przełomu lipca i sierpnia przyczyniają się do pożarów. Do takiego doszło w poniedziałek (31.07) na cmentarzu w Legionowie, w sektorze C. Niedługo po południu nad nekropolią unosiły się kłęby dymu, więc przerażeni mieszkańcy wezwali Straż Pożarną, która przyjechała błyskawicznie.

W poniedziałek (31.07) na cmentarzu w Legionowie, w sektorze C. w godzinach południowych nad nekropolią unosiły się kłęby dymu, więc przerażeni mieszkańcy wezwali Straż Pożarną, która przyjechała błyskawicznie.

Strażacy nie mieli wiele roboty, bo pracownikom cmentarza udało się samodzielnie go ugasić. W ciągu kilku minut spłonęła jednak 3 metrowa tuja, na szczęście ogień nie rozprzestrzenił się.  Przyczyną pożaru było nieostrożne obchodzenie się z ogniem. Najpierw na jednym nagrobku zapalił się od wkładu duży znicz, następnie sztuczne kwiaty, a potem żywioł przeniósł się na tuję. Nie pomogło nawet lanie wody przez przypadkowego przechodnia. Strażacy z Legionowa zalecają więc ostrożność, a zdrowy rozsądek podpowiada też, że w takie upały nie należy zapalać zniczy, zwłaszcza w pobliżu roślinności.

o.ga.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *