LEGIONOWO. Pożar pieca w piekarni

2016-02-01 4:05:28

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w nocy z 27 na 28 stycznia o godzinie 1.20 w hali produkcyjnej na ul. Szarych Szeregów w Legionowie. Do centrum powiadamiania wpłynęło zgłoszenie o pożarze pieca w piekarni NOWEL. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Feralny piec znajdował się na hali produkcyjnej. Już przed przyjazdem strażaków, pracownicy odcięli dopływ gazu do pieca i przygasili ogień dostępną na miejscu gaśnicą z proszkiem. Sytuacja wydawała się być opanowana, ale strażacy po przybyciu na miejsce zastali tlącą się izolację, jak i musieli rozebrać okładzinę znajdującą się w pobliżu pieca, aby sprawdzić kamerą termowizyjną, czy miejsce pracy dla piekarzy nie stwarza żadnego zagrożenia. Akcja ratowników do której zostały skierowane 2 zastępy z JRG Legionowo trwała ponad 1,5 godziny. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Piekarnia ta, jest dość pechowa w ostatnim czasie. Przypomnijmy. Na początku stycznia w godzinach porannych doszło tam do śmiertelnego wypadku w wyniku którego śmierć poniósł konserwator. Podczas prac konserwacyjnych taśmociągu 60-letniego mężczyznę przygniotła metalowa taca. Śledztwo prowadzi legionowska prokuratura.

JR

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *