LEGIONOWO. Prawie 5 tys. legionowian dojeżdża do pracy w Warszawie

2020-01-23 8:19:06

Legionowo jest na na II miejscu wśród gmin, których mieszkańcy dojeżdżają do pracy w Warszawie. Z danych GUS wynika, że 4887 osób z Legionowa pracuje w stolicy

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego (GUS) do pracy w Warszawie z pobliskich miejscowości dojeżdża codziennie 251 tys. osób. Najwięcej jest wśród nich mieszkańców Pruszkowa (5188) oraz Legionowa (4887). Z kolej ze stolicy do pracy wyjeżdża codziennie 30,6 tys. mieszkańców Warszawy. Najczęściej dojeżdżają oni do pracy do Piaseczna oraz Pruszkowa.

 

red.

Komentarze

3 komentarze

  1. Victor odpowiedz

    dla mnie to jakaś bzdura te 5 tysięcy. Jeżeli L-wo ma 50 tysięcy ludzi i aktywnych zawodowo jest 1/3 czyli ponad 1 5 tysięcy to pytam się gdzie te 15 tysięcy pracuje? W Chotomowie? W referacie propagandy LMSu? W butikach w Błekitnym? Tłok w pociągach pokazuje inne dane niż 5 tysięcy.

  2. Rudy_rr odpowiedz

    Można śmiało powiedzieć że jest to ranking wstydu – obrazujący patololgiczny stan braku miejsc pracy. O ile PRUSZKÓW się troche broni – jest większy i ruch odbywa się w obu kierunkach to Legionowo jest tragedią w skali całej POLSKI jeśli chodzi o rozwój gospodarczy. Co robią władze LEGIONOWA w tym celu – zniszczyli jedyną potencjalną strefę ekonomiczną na Piaskach – promując tam bloki mieszkalne – tragedia.

  3. końduktor odpowiedz

    z Legionowa 5000 ? z czego połowa to z Chotomowa bo ich wójt liczy ciagle na drapane 😉 dziwie sie że znowu wybrali go na wójta on im pokazał wała w sprawie wspólnego biletu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *