LEGIONOWO. Prawie milion na wymianę pieców i termomodernizację

2019-07-18 2:00:39

Już niebawem Legionowo otrzyma wsparcie unijne na poprawę efektywności energetycznej w komunalnych budynkach mieszkalnych. W ramach inwestycji wykonana zostanie modernizacja urządzeń grzewczych i termomodernizacja trzech obiektów mieszkalnych, położonych przy ulicach: Przemysłowej 16, Słowackiego 13 i Przemysłowej 4. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekt otrzyma ponad 950 tys. zł dofinansowania z RPO WM 2014-2020. Umowę w tej sprawie podpisali dzisiaj (17.07) wicemarszałek Wiesław Raboszuk oraz prezydent Roman Smogorzewski

– Walka o czyste powietrze to cel, który od lat realizujemy w Legionowie. Miasto posiada stację monitorowania powietrza, a więc nasi mieszkańcy mają świadomość w tym zakresie i chcą mieszkać w miejscu, w którym się dobrze oddycha. Legionowo ma również własny program, finansowany z budżetu miasta, na wymianę pieców. Dodatkowo korzystamy z każdej możliwości wsparcia. Po zrealizowaniu projektu, na który otrzymaliśmy dofinansowanie podniesie się jakość życia i komfort kilkudziesięciu mieszkańców remontowanych budynków – powiedział prezydent Legionowa Roman Smogorzewski.

Inwestycja polega na wykonaniu kompleksowej modernizacji źródeł ciepła i termomodernizacji trzech komunalnych budynków mieszkalnych w Legionowie. W ramach projektu wnioskodawca przeprowadzi prace remontowo-budowlane m.in.: docieplenie stropów i ścian zewnętrznych, wymianę okien oraz modernizację z wykonaniem instalacji centralnego ogrzewania, instalacji ciepłej wody użytkowej oraz instalacji gazu. Istniejące przewody kominowe zostaną przystosowane do podłączenia kotłów gazowych.

Realizacja projektu przyczyni się do podniesienia efektywności energetycznej domów mieszkalnych oraz do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych i pyłów do atmosfery. Wpłynie to na poprawę stanu środowiska naturalnego i polepszenia jakości powietrza.

Całkowita wartość projektu 1 188 408,71 zł, kwwota dofinansowania: 950 726,96 zł

Info i zdjęcia: Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych/ Za Legionowo.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *