LEGIONOWO. Prezydent ma wydać decyzję środowiskową dot. osiedla w miejscu składu węgla

2019-07-19 12:56:12

Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska chce na terenie składu węgla przy ul. Kościuszki zbudować 7 bloków mieszkalnych. Inwestor rozpoczął starania o uzyskanie decyzji środowiskowej


Przypomnijmy, że Jabłonowska Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska na terenie obecnego składu węgla przy ul. Kościuszki chce wybudować 7 czteropiętrowych bloków, w których mieścić się ma 207 mieszkań.

Specustawa deweloperska

Mowa tu o 7 działkach o łącznej powierzchni ok. 2,2 ha, które położone są wzdłuż torów kolejowych, między ul. Krasińskiego i Kazimierza Wielkiego. Działki mają charakter budowlany i są własnością tejże spółdzielni. Aby przyśpieszyć to przedsięwzięcie, deweloper postanowił nie czekać na zmianę obowiązującego tam miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (mpzp). I korzysta z możliwości, którą oferuje tzw. specustawa deweloperska. Dzięki jej zapisom inwestor będzie mógł zbudować osiedle mieszkaniowe na ww. terenie wyłącznie w oparciu o zapisy legionowskiego studium z 2017r., które przewiduje tam możliwość zabudowy usługowej, handlowe oraz mieszkaniowej jednorodzinnej i wielorodzinnej.

Wniosek złożony – wszystko w rękach radnych

Jabłonowska Spółdzielnia Samopomoc Chłopska powołując się na powyższą specustawę deweloperską złożyła wniosek o ustalenie lokalizacji opisanej inwestycji mieszkaniowej. Finalnie jej wniosek za pośrednictwem prezydenta w ma trafić pod obrady legionowskiej rady miasta, która przesądzi o dalszym losie osiedla. Na tym etapie procedury zaistniała konieczność uzyskania decyzji środowiskowej określającej szczegółowe warunki realizacji przedsięwzięcia. Może to wydłużyć czas, w którym inwestor otrzyma wszystkie zgody na budowę.

Decyzję wyda prezydent

W środę 10 lipca rozpoczęto procedurę,w której opracowane zostaną wytyczne dla budowy. Mają się w niej znaleźć informacje na temat: podziemnych garaży i naziemnych parkingów. Powyższą decyzję środowiskową wyda prezydent Roman Smogorzewski. Jeśli w dokumentach nie pojawią się żadne braki formalne to decyzja powinna zapaść w ciągu dwóch najbliższych miesięcy.

Osiedle nie takie pewne?

Zdaniem mieszkańców, którzy interesują się budową przeprawy przez tory w tej okolicy twierdzą, iż rodzi się konflikt między specustawami: deweloperską i drogową. Jak twierdzą eksperci wyższość ma specustawa drogowa i w momencie budowy przeprawy w ciągu ul. Krasińskiego budowa osiedla zostanie zablokowana.

Paulina Nowicka

 

Komentarze

1 komentarz

  1. Daro odpowiedz

    Bardzo dużo komentarzy od “mieszkańców” popiera pomysł budowy bloków w tym i nie tylko w tym miejscu. Argumenty są różne od “zagospodarowania” terenu po “rozwój” Legionowa. Poczytajcie to i tu cytaty Ulica kosciuszki to od dawna zakala legionowa. syf w centrum miasta. niech sie buduje, niech wyglada to lepiej. im wiecej ludzi bedzie w legionowie tym lepsze ceny mieszkan beda. dotychczasowi mieszkancy powinni byc zadowoleni, ze ich nieruchomosci zyskaja na wartosci. lepsza infrastruktura powstanie, wiecej sklepow, szkol, przedszkoli, lepszy transport do warszawy. w okolicach centrum jest jeszcze mnostwo roznych melin i ruin. ja bym to wszystko wyburzyl i bloki albo szeregowce powstawial. jak sie komus scisk nie podoba to sie moze wyprowadzic pod legionowo. Cały czas hejtowanie,że wszystko jest be,jeszcze nikt nie widział projektu a już oprotestowane, polskie piekło.Sam nic nie robię, innym też nie dam. Patrzmy realnie,ciasnota się robi nie z powodu budowy bloków bo powstaje ich bardzo mało. To dobra perspektywa dla mieszkańców… . Dziwiłem się że w centrum miasta taki bałagan tyle lat istniał. Postawiłbym na ładne apartamentowce z windami, lokalizacja przy stacji PKP spokojnie zapewni duże zainteresowanie i ceny ok 7000 za metr. Czekamy na decyzję i projekt osiedl:-)

    Pytanie za 1000 punktów czy którykolwiek z mieszkańców a nie płatanych pachołków deweloperów popierałby dalsze dogęszczanie Legionowa ???

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *