Facebook
LEGIONOWO. Prezydent nie odwołał dyrektorki

2016-10-14 7:32:50

Władze miasta podjęły decyzję o nie odwoływaniu dyrektorki Zespołu Szkół Nr 3 w Legionowie. Podpisano kontrakt zobowiązujący Katarzynę Janicką do przeprowadzenia szkoleń antymobbingowych, zorganizowania warsztatów z budowania zespołu oraz porozumienia się z nauczycielami. Obowiązuje on do końca roku szkolnego.

Konflikt nauczycieli i pracowników szkoły z dyrektorką Zespołu Szkół nr 3 w Legionowie trwa od dawna. Pojawiały się zarzuty o mobbing, zastraszanie, a także podważanie autorytetu nauczycieli i dobrego imienia szkoły.

Dobre plecy
W związku z tym wielu nauczycieli odeszło już z placówki, nie odbywają się lekcje i nie jest realizowany program nauczania. W lipcu Rada Pedagogiczna wystąpiła o odwołanie dyrektorki, opowiedziało się za tym 70 proc. kadry szkoły. We wrześniu uruchomiona została procedura odwołania, jednak opinia kuratorium była negatywna. Mimo to prezydent mógł podjąć decyzję o odwołaniu Katarzyny Janickiej. Nie zdecydował się jednak na taki krok. Jak mówią osoby z kręgów ratusza, dyrektorka ma tam „dobre plecy”.

Kontrakt zamiast odwołania
Z dyrektorką szkoły podpisano za to 3 października, obowiązujący do końca roku kontrakt, który zobowiązuje ją do naprawienia sytuacji w szkole. W jego ramach dyrektorka ma przeprowadzić szkolenia dla pracowników z przeciwdziałania mobbingowi oraz zorganizować warsztaty z budowania zespołu w miejscu pracy. Ponadto ma porozumieć się z nauczycielami. Wywiązanie się z kontraktu mają potwierdzać odpowiednie dokumenty.

Czy warto eksperymentować?
Gdyby dyrektorka nie wywiązała się z kontraktu sama ma zrezygnować. W powodzenie tych działań trudno uwierzyć zważywszy na sytuację w szkole i rozmiary konfliktu. Nie wierzy w to Prezes Zarządu Powiatowego Związku Nauczycielstwa Polskiego Elżbieta Pazio, która nie pamięta przypadku, aby ze szkoły zwolniło się aż tylu pracowników. Nie wierzymy też my. Najwyraźniej władze miasta nie zważając na dobro tych najważniejszych, czyli uczniów zamierzają przeprowadzać eksperyment na organizmie jakim jest szkoła.

WOJCIECH DOBROWOLSKI

toiowo@toiowo.eu

Więcej na ten temat przeczytasz:

LEGIONOWO. Gangrena w legionowskiej oświacie

LEGIONOWO. Oskarżenia o mobbing w szkole. Konflikt pracowników z dyrekcją ZS Nr 3 w Legionowie

LEGIONOWO. Konflikt w Zespole Szkół nr 3

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *