LEGIONOWO. Problem worków na śmieci

2019-04-10 4:13:50

Mieszkańcy Legionowa są niezadowoleni z zasad odbierania odpadów zielonych. Szczególnie irytuje ich problem z workami. Poniżej prezentujemy najciekawsze komentarze na stronie toiowo.eu oraz naszym profilu na FB

Dariusz: Worki na wymianę to prawdziwa loteria, bardzo często zdarza się, że na wymianę nie dostaję żółtych worków lub dostaję góra jeden jedyny worek, wystawiam 4 worki na wymianę dostaję 2, kiedyś po odebraniu odpadów zielonych nie pozostawiono żadnego worka na wymianę. Pakuję więc odpady w takie worki, które mam do dyspozycji i czekam kiedy nie zostaną odebrane.

Victor: Z tymi workami to jest skandal. Wystawiam np. 20 worków, firma odbierająca odpady oddaje mi 2 sztuki. Pani w Urzędzie Miasta zadaje bezczelne pytania po co mi worki, na co i ile.? To ciągła jakaś próba negocjowania oczywistych faktów. Ja w ogóle nie chce chodzić do Urzędu po worki. To dla mnie strata czasu a jednak muszę chodzić. Ja chcę prostej rzeczy: wystawiam 20 worków dostaję od firmy 20 worków i tyle. Trudne? Poza tym nie rozumiem, dlaczego gałęzie powiązane w paczki nie są odbierane? Dlaczego mam robić głupią, niepotrzebną robotę ciecia ich na drobne i pakowania w worki? Ostatni Pani zaczęła mnie uświadamiać, jakie worki mam kupić w markecie by byli zadowoleni. Paranoja. Może worki z pozytywką, żeby było miło?Ten regulamin to władza napisała pod siebie mając w d…pie potrzeby mieszkańców. sorry, niestety reaguję alergicznie po paru latach na tematy: PWK i odbiór worków z odpadami. To dwa tematy z cyklu gdzie daleko i głęboko władza ma mieszkańców.

Małgosia: Ha ha nam nie odebrali zielonych, bo były w innym kolorze spakowane żeby było śmieszniej zostawili na wymianę , następnym razem wywiozę i zostawię przed ratuszem.

Anna: Dodam, że brązowe worki, które dostaliśmy ostatnio, rozpadają się po włożeniu kilku garści chwastów. Musiałam je spakować w worki innego koloru. Jeśli ich nie odbiorą, chętnie dołączę się do akcji wywożenia odpadów zielonych pod ratusz.

Ania: U mnie nie odebrane, bo miałam w zielonych workach. Brązowych nie dali. Pan kierownik z UM nakazał przesypać w czarne worki. Mąż przesypał 15 worków i dalej stoją !!! Jesienią nie zabrali zielonego, bo wystawiłam w czarnych workach i również musiałam się prosić w UM. Przedtem było w czarnym worku było źle, a teraz w czarnych ma być podobno już dobrze. Efekt jest taki sam.

Mietek: A może wszyscy wywoźmy śmiecie pod ratusz jak od nas nie odbiorą z powodu koloru worka? Taka akcja społeczna… red

Komentarze

4 komentarze

 1. Katarzyna odpowiedz

  Redakcjo, zapytajcie urzędników z ratusza dlaczego nie wydają więcej tych brązowych worków i dlaczego sami mamy je kupować. Przecież płacimy opłate za odpady i to oni powinni zapewnic nam worki

  1. Victor odpowiedz

   Płacimy nie tylko opłatę za wywóz, także płacimy podatek od nieruchomości, w tym od terenu zielonego, generującego wsad do worków brązowych.

 2. Anka odpowiedz

  Ja kupiłam szare grube 240 l. Biorą, ale muszę pilnować.

 3. kibic odpowiedz

  Potwierdzam ten problem z kolorem worków na zielone odpady ,dają 2 lub wcale . A innych kolorów nie odbierają

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *