LEGIONOWO. Cotygodniowe dyskoteki przeszkadzają mieszkańcom

2019-07-12 5:59:28

Mieszkańcy ul. Parkowej nie mają łatwego życia. Powodem takiego stanu są całonocne imprezy i głośna muzyka, generowana przez znajdujący się w sąsiedztwie bar

Jakiś czas temu na skrzynkę redakcyjną przyszedł mail od mieszkańców, mieszkających w okolicy znajdującego się przy ul. Parkowej baru Aut. Z otrzymanej korespondencji wynika, że w wydzierżawionym przez Ratusz lokalu od dłuższego czasu odbywają się głośne dyskoteki potrafiące trwać nawet do godz. 4 nad ranem.

Problem trwa od dawna

Wspomniany bar istnieje przy ul. Parkowej od kilku lat. Jak informują mieszkańcy lokal kilka razy zmieniał właściciela. Obecny dzierżawca od przeszło 2 lat organizuje w barze dyskoteki. Prócz głośnej muzyki, zdarzają się również awantury. Mieszkańcy zauważają, że nie raz znajdowali butelki porzucone przez gości baru na znajdującym się nieopodal placu zabaw dla dzieci. Z informacji od mieszkańców wynika, że wobec poprzedniego właściciela prowadzone było nawet postępowanie w sprawie notorycznego zakłócania ciszy nocnej w legionowskim sądzie.

Nie ma z kim porozmawiać

Jak podają nasi rozmówcy, kilkukrotnie próbowali porozmawiać z właścicielem lokalu. Niestety każda próba rozmowy została zakończona niepowodzeniem, z powodu nieobecności dzierżawcy. A pracownicy pracujący w lokalu nie są upoważnieni do udzielania informacji.
Dlatego też jak podają mieszkańcy zgłosili sprawę do legionowskiego Ratusza, jednak jak zauważają ani Urząd Miasta, ani radni problemu nie zauważają. Sprawa została również zgłoszona na policję.

Nic nie wiedzą

W związku z prośbą o interwencję zadaliśmy pytania do Urzędu Miasta Legionowo, niestety do zamknięcia tego numeru nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi. Zapytaliśmy również policję ile razy w ciągu ostatnich kilku miesięcy było interwencji związanych z zakłócaniem ciszy nocnej, a także innymi wykroczeniami. W odpowiedzi dowiedzieliśmy się, że w przeciągu ostatnich trzech miesięcy tzn: od 1 kwietnia br. do 9 lipca br. policjanci nie otrzymali żadnego zgłoszenia dotyczącego bezpośrednio baru Aut. W tym samym okresie policja otrzymała dwa zgłoszenia dotyczące zakłócania ciszy nocnej na znajdującym się nieopodal baru skateparku.
Do sprawy będziemy jeszcze wracać.

QK

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *