Facebook
LEGIONOWO. Proboszcz prostuje nieprawdziwe wypowiedzi Jana Grabca – mamy odpowiedź posła!!!

2017-07-04 6:00:58

Ksiądz Hieronim Średnicki, proboszcz parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Legionowie skierował sprostowanie do redaktora naczelnego Telewizyjnej Agencji Informacyjnej TVP Info. Chodziło o wypowiedź legionowskiego posła Jana Grabca w programie „Woronicza 17”, wyemitowanego w telewizji 18 czerwca br.

Z wypowiedzi posła, wynikało że to proboszcz Hieronim Średnicki zadeklarował, iż każda parafia w Polsce przyjmie emigrantów. Proboszcz stwierdził natomiast, że wypowiedź ta była nieprawdziwa, a ponadto poseł Grabiec nigdy nie rozmawiał z nim na temat uchodźców czy imigrantów. Proboszcz twierdzi także, iż nigdy publicznie nie wypowiadał żadnej opinii na ten temat. Dlatego powoływanie się na jego opinię jest kłamstwem. Ks. Średnicki uzasadniając swoje sprostowanie napisał też, że po emisji programu wielokrotnie spotykał się ze zdziwieniem parafian oraz współpracujących z nim kapłanów, jakoby miał takie opinie wygłaszać Na koniec proboszcz stwierdził, że opublikowanie sprostowania pozwoli mu odzyskać dobre imię i poinformuje zdezorientowanych nieprawdziwą informacja zarówno parafian jak i widzów.

Pełną treść oświadczenia księdza proboszcza, prezentujemy poniżej:

Poniżej prezentujemy odpowiedź Posła Jana Grabca:

„Podczas programu dwa tygodnie temu przejęzyczyłem się, mówiąc o stanowisku Kościoła. Mówiłem o prymasie i papieżu, ale również użyłem sformułowania “mój proboszcz”. Chodziło o stosunek do uchodźców. Od razu podczas tego programu się poprawiłem”. Bo po tym jak powiedziałem, że mój proboszcz mówił, że każda parafia w Polsce, powiedziałem prymas, papież, przewodniczący episkopatu Polski, bo takie wypowiedzi zostały sformułowane. Później rozmawiałem z ks. proboszczem telefonicznie, bo uznał, że moja wypowiedź nie była precyzyjna. Przeprosiłem go za to. Sformował sprostowanie, które zostało odczytane w telewizji. Również na antenie telewizji go za to przeprosiłem i pozdrowiłem. Pozostała część zdania jest oczywiście prawdziwa. Ksiądz Prymas abp Polak i Przewodniczący Episkopatu Polski abp Gądecki i papież Franciszek, mówili o tym, że każda parafia powinna być gotowa, powinna przyjąć uchodźców. Jak rozumiem, jest to stanowisko kościoła. Oczywiście będę to powtarzał, bo uważam że bardzo dobrze świadczy to o postawie Kościoła. Natomiast nie będę powoływał się na zdanie proboszcza, bo z moim księdzem proboszczem na ten temat nie rozmawiałem. Tak najkrócej wygląda cała afera. Natomiast TVP Info użyła tego sprostowania do tego aby uderzyć w kwestie polityki dotyczącej uchodźców. Ale to już jest kwestia tej telewizji. Mówiliśmy w sobotę na radzie krajowej Platformy o goebbelsowskiej propagandzie TVP. Propagowanie nienawiści do uchodźców w mediach publicznych jest nie do pogodzenia z nauką Kościoła”.

Komentarze

8 komentarzy

 1. Krzysztof odpowiedz

  Pańskie “przejęzyczenie”, Panie Grabiec, wynikało z rozpaczliwej próby uniknięcia odpowiedzi na pytanie Posła Brudzińskiego “ilu uchodźców, w postaci zdrowych, silnych, młodych mężczyzn, przyjmie pan pod swój dach?”. Teraz na tłumaczeniu i odkręcaniu całej sytuacji wykłada się Pan jak dzieciak, przyłapany na kłamstwie. Ślędząc różne Pańskie wypowiedzi, mam wrażenie, że to nie wypadek, a zwyczajna mizeria…

 2. mistrz i jego uczeń odpowiedz

  ta kopia pisma to fałszywka………. Bolek…..;) 😉 😉

 3. gong odpowiedz

  jest jakas nadzieja w tym ze wznowili postepowanie w/s pewnego ringowego buca…..

 4. nie lubie hycla odpowiedz

  a ja nie wierzę w nawrócenie jego i jego Bolka 😉

 5. katrin odpowiedz

  Jezus nauczał:
  “Przestrzegajcie przykazań. Kochaj swego Boga z całego serca swego, a bliźniego swego jak siebie samego. Na tym opiera się cały Zakon i prorocy. A sumą Zakonu jest to: Nie czyńcie nikomu tego, czego byście nie chcieli, aby wam czyniono: Czyńcie to, co byście chcieli, aby wam inni czynili. Błogosławieni są, którzy wypełniają to przykazanie; Bóg bowiem we wszystkich stworzeniach się objawia. Wszystkie stworzenia żyją w Bogu, a Bóg jest skryty w nich”

 6. Genek odpowiedz

  Wstyd mi za tego kłamcę “ślimaka”. Całe szczęście że nie jest już starostą i nie łże tu w Legionowie, a w całym kraju. Niech ludzie widzą jaka jest PO i jej rzecznik zwany “ślimakiem” – to typowe platformerskie łgarstwo – dlatego Grabiec pasuje do PO jak ulał, Jego działania i intelekt pogrzebie tą partie do końca ( Dzięki Bobu poparcie jest już poniżej 15%). Ludzie dopiero teraz widzą jak mocno teoretyczny kraju budowali kolesie z PO, A jeśli Grabiec chce uchodźców to niech sobie weźmie ze dwie rodziny do swojego domu. Przypominam kościół to ludzie a nie księża czy purpuraci, a ludzie tj. kościół nie chcą emigrantów i kłamców z PO.

 7. chołota odpowiedz

  chyba gdzieś tu diabeł ogonem na msze dzwoni………..

 8. Edyta odpowiedz

  Tylko to nie ten proboszcz tak powiedział, a inny. Ludzie tym razem nie j. Grabiec kłamie. Kościół chce uchodźców i tyle.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *