LEGIONOWO. Projekt Theatre Adventure

2017-01-26 1:18:48

Od października 2016 roku w ZSO nr 2 w Legionowie jest realizowany projekt Theatre Adventure. Uczestniczą w nim zarówno uczniowie gimnazjum jak i liceum.

Zajęcia z ruchu scenicznego i warsztaty aktorskie prowadzi pani Hanna Wilczyńska – instruktor teatralny MOK-u. Opiekunami projektu są nauczycielki języka angielskiego: pani Barbara John, pani Monika Wasilewska, pani Aldona Solińska.

Młodzież uczy się ruchu scenicznego, wciela się w odgrywaną postać. Potrafią też jeden konflikt przedstawić z wielu perspektyw i wyrażać różne emocje. W ramach projektu gimnazjaliści i licealiści jeżdżą również do teatru na spektakle w języku angielskim, jednym z nich był „Olivier Twist” w Teatrze Buffo. Głównym zadaniem uczestników jest napisanie scenariusza do własnej adaptacji „Alicji w Krainie Czarów” i przedstawienie jej po angielsku uczniom klasy 3. szkoły podstawowej.

Podczas spotkań młodzi aktorzy nie tylko się uczą, ale i świetnie bawią, oraz poznają siebie – stąd nazwa Theatre Adventure – teatr jest jedną wielką przygodą, zarówno dla aktora jak i widza. Obie strony odnajdują siebie w uniwersalnym przekazie sztuki. Oglądający przechodzi katharsis wraz z bohaterami spektaklu. To prawdziwe piękno teatru.

Moim zdaniem taki projekt pomaga otworzyć się przed innymi, pokonać nieśmiałość i strach przed sceną, ale przede wszystkim dostarcza niesamowitych doświadczeń duchowych i emocjonalnych. Oczywiście rozwija umiejętność wypowiadania się zarówno po polsku jak i angielsku, dla mnie jednak kluczowe znaczenie ma fakt, że mogę poznać nowych ludzi i nauczyć się kontrolowania mimiki, gestów oraz emocji, co jest konieczne podczas odgrywania konkretnych bohaterów czy raczej stawania się nimi na czas przedstawienia. Taka forma nauki jest bardzo konstruktywna i kreatywna, na pewno nie tylko ja korzystam z tego projektu.

Aleksandra Rasińska

Uczennica klasy 1C LO w ZSO nr 2 w Legionowie

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *