LEGIONOWO. Prokuratura będzie wnioskować o najwyższy wymiar kary

2019-11-15 8:01:04

Prokuratura w Legionowie sporządziła akt oskarżenia w sprawie 36-letniego Krzysztofa K. Mężczyzna jest podejrzany o wykorzystanie 10-letniej dziewczynki

Do zdarzenia miało dojść w połowie kwietnia br. w parku przy ul. Prymasowskiej w Legionowie.

Jak wtedy informowaliśmy policjanci otrzymali informację od jednego z przechodniów, którego o pomoc poprosiło dziecko. Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali 36-latka, który został rozpoznany dziewczynkę i aresztowany na okres 3 miesięcy.

Dopuścił się dwóch gwałtów

Jak się później okazało, 36-latek mieszkający w Chotomowie jest dobrze znany i policji i prokuraturze. W 2005 r. i 2011 r. dopuścił się dwóch gwałtów, za co odsiedział kary 6 lat i 7 lat pozbawienia wolności. Wyszedł z więzienia w 2017 r. Ze względu na to, że oba przestępstwa popełnił na osobach powyżej 15 roku życia, nie znalazł się publicznym Rejestrze Sprawców Przestępstw na tle Seksualnym.

15 lat pozbawienia wolności

Zajmująca się sprawą Prokuratura Rejonowa w Legionowie skierowała do Sądu akt oskarżenia przeciwko 36-latkowi. – Skierowany został akt oskarżenia, prokurator będzie wnioskował o wydanie przez Sąd najwyższego możliwego wyroku dla 36-letniego Krzysztofa K. Jako, że mężczyzna działał w warunkach recydywy grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności. I o taką karę będziemy prosić sąd. – powiedział nam w rozmowie szef legionowskiej prokuratury Ireneusz Ważny. Pierwsze posiedzenie Sądu w tej sprawie odbędzie się 26 listopada br.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *