LEGIONOWO. Prokuratura zajmuje się pijanymi strażnikami

2021-12-01 8:17:39

Prokuratura zajmie się pijanymi strażnikami

Jak donosi TVN Warszawa Komendant Straży Miejskiej w Legionowie Adam Nadworski złożył zawiadomienie do prokuratury o możliwości nadużycia uprawnień przez dwóch funkcjonariuszy Straży Miejskiej przyłapanych na byciu pod wpływem alkoholu na służbie

Przypomnijmy, 25 września dwóch strażników interweniowało przy ul. Zegrzyńskiej wobec pijanego mężczyzny. Zatrzymany trafił na Komendę Powiatową Policji. W trakcie czynności z zatrzymanym dyżurnego zaniepokoiło zachowanie interweniujących, dlatego powiadomił o tym Komendanta Adama Nadworskiego.
W trakcie kontroli badanie alkomatem u pierwszego ze strażników dało wynik 2,97 promila, a drugie zrobione 2 minuty później 2,90. Drugi strażnik, mający kierować radiowozem miał 0,37 promila, a 5 minut później 0,38 promila. Mężczyźni zostali zwolnieni ze służby.
Jak podaje TVN Warszawa, z rozmowy z rzecznikiem Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga wynika, że prokuratura prowadzi śledztwo dotyczące art. 231 Kodeksu Karnego czyli przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy. Jednocześnie zastrzegając, że żaden z podejrzanych nie usłyszał dotychczas zarzutów w tej sprawie.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *