LEGIONOWO. Protest przeciwko cyrkowi

2019-03-01 4:04:02

Do Legionowa po raz kolejny przyjechał cyrk „Korona”. Wokół jego działalności krąży wiele kontrowersji związanych z wykorzystaniem zwierząt do pokazów. Do bojkotu cyrku wezwała m. in. radna Małgorzata Luzak


Cyrk od zawsze kojarzony był z występami akrobatów, tancerzy i zwierząt. Wraz z pojawieniem się w Legionowie namiotów Cyrku „Korona” na legionowskich forach internetowych rozgorzała gorąca dyskusja, czy rozrywka z wykorzystaniem zwierząt jest akceptowalna? Zdania w tym temacie są bardzo podzielone. Bardzo głośno w tej kwestii wypowiada się radna Małgorzata Luzak.

Nie dla darmowych biletów

Radna za pośrednictwem mediów społecznościowych podziękowała dyrektorom placówek oświatowych, którzy zdecydowali o nierozprowadzaniu darmowych biletów do cyrku. -Wychowujemy, uczymy empatii poprzez przykład, a to jest świetna, godna naśladowania decyzja – możemy przeczytać na facebookowym profilu radnej.

Społeczeństwo jest podzielone

Wśród legionowskich internautów zdania o cyrku są bardzo podzielone. Część z wypowiadających się zadeklarowało wizytę w cyrku bez względu na to, czy do pokazów zostaną wykorzystane zwierzęta, czy nie. Według nich cyrk to doskonała rozrywka dla rodzin z dziećmi, a argument ze zwierzętami jest nie na miejscu, ponieważ każdy kto posiada zwierzęta uczy ich posłuszeństwa. Oponująca im grupa osób twierdziła, iż wykorzystywanie zwierzą do pokazów cyrkowych jest nie do przyjęcia, ponieważ są one tresowane niehumanitarnie. Zdaniem tych osób miasto śladem wielu innych miast, powinno zabronić cyrkowi funkcjonowania na naszym terenie. W tym przypadku jest to niemożliwe, ponieważ teren, na którym rozbił się Cyrk „Korona” jest własnością prywatną.

Cyrk tak, ale bez zwierząt

W dyskusji bardzo często przejawiała się opinia, że cyrk sam w sobie nie jest zły, a problemem są wykorzystywane w pokazach zwierzęta. W kwestii, czy iść do cyrku, czy nie decyzje powinien podjąć każdy sam.

Paulina Nowicka
Fot. Facebook radnej Małgorzaty Luzak

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *