LEGIONOWO. Protestują przeciwko budowie przeprawy [WIDEO]

2020-06-20 2:10:53

W środę (10 czerwca) o godz. 16.00 przy skrzyżowaniu ul. Kwiatowej i Handlowej odbył się pierwszy protest mieszkańców Bukowca przeciwko budowie tunelu w ciągu ulic Polna – Kwiatowa

W proteście uczestniczyło około 40 osób. Protestujący domagają się od władz zmiany lokalizacji budowy tunelu, która ich zdaniem zmieni zielone oblicze Bukowca w obwodnicę dla Drogi Krajowej 61 oraz wiaduktu.
W trakcie protestu interweniowała policja, która dopatrzyła się u protestujących łamania kodeksu drogowego. Pomimo zapewnień organizatora o nie łamaniu przepisów. Łamanie prawa miało mieć rzekomo miejsce przez blokowanie przez protestujących przejazdu pojazdów na przejściu dla pieszych przy ul. Kwiatowej na skrzyżowaniu z ul Handlową.

W związku z tym pokojowy protest został utrudniony, a policja zaczęła kierować ruchem w obawie przed zatrzymaniem się któregokolwiek pojazdu za zamkniętymi rogatkami na przejeździe lub potrąceniem, którego z protestujących.
Mieszkańcy od samego początku protestują wobec planom Urzędu Miasta dot. budowy bezkolizyjnej przeprawy na Bukowcu. Wśród najczęściej podnoszonych kwestii przeciwko budowie są m.in.: nadmierny hałas na ul. Kwiatowej, o którym Urząd Miasta wie od wielu lat i nic z tym nie robi oraz obawa przed przeniesieniem ruchu z DK61 na lokalną drogę dla mieszkańców.

Jako, że trwa przebudowa Drogi Krajowej mieszkańcy Bukowca zauważają, że budowa przeprawy w tym miejscu zdaje się być bezzasadna i zapowiadają kolejne protesty.

Komentarze

7 komentarzy

 1. Krysztof odpowiedz

  Mieszkańcy mają prawo protestować, chociaz mi sie wydaje, że to jest lepsza lokalizacja od poprzedniej. Tamta przy Roi była kompletnie bezsensowna. A rolą władz miasta jest wprowadzić takie rozwiązania, żeby nie było tam przekroczeń norm hałasu, tranzytu tirów itd. 60 lat po lądowaniu człowieka na księżycu, jest to chyba możliwe????

  1. AA odpowiedz

   Zgadzam się z Tobą w 100%, ale obawiam się protesty mogą doprowadzić do tego, że tej przeprawy nie zbudujemy (i Bukowiec pozostanie w “wykluczeniu komunikacyjnym).

 2. Daro odpowiedz

  Wystarczyło mi co zobaczyłem jesienią, sznur samochodów po obu stronach przejazdu niemiłosiernie kopcących, tam było siwo od dymu. Jeżeli to jest lepsze niż przejazd ze stałą prędkością to gratuluję mieszkańcom

  1. Robert odpowiedz

   Dziękujemy za gratulacje i uprzejmie informujemy że chodzi nam o hałas. Więc przed zaprezentowaniem powszechnie swoich mądrości prosimy o dokładne przeczytanie artykułu, dlaczego protestują mieszkańcy.

   1. rezolutny odpowiedz

    bo są osłami. dlatego.

 3. Victor odpowiedz

  Jak widzę, to więcej jest samochodów w korku niż tych protestujących. Powinni jeszcze zamknąć przestrzeń powietrzną dla samolotów. Można budować tunel na Krasińskiego i można pod Choszczówką jak chcial Romcio.

 4. Agata odpowiedz

  Protestujący mieszkańcy, macie rację i moje pełne poparcie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *