LEGIONOWO. Prymitywna propaganda ratusza!!!

2017-03-18 3:42:21

W obawie o własne stołki, prawdopodobnie za publiczne pieniądze, rządzący Legionowem rozpowszechniają ulotki nawołujące mieszkańców do głosowania przeciwko włączeniu naszego miasta do aglomeracji warszawskiej. Ulotki te są próbą manipulacji, bo zawierają nieprawdziwe informacje o plusach i minusach takiego rozwiązania.

Od rana w Legionowie dystrybuowane są ulotki wzywające mieszkańców do głosowania w referendum przeciwko włączeniu naszego miasta do aglomeracji warszawskiej. Ulotki te wyłożone są we wszystkich urzędach, a także opublikowała je należąca do miejskiej spółki KZB i finansowana przez legionowski ratusz gazeta „Miejscowa na weekend”.

Twórcy ulotki, która teoretycznie miała zachęcać do udziału w referendum, nawet nie próbują być rzetelni i bezstronni, bo od razu wskazują jak mają głosować mieszkańcy. W ulotce tej wskazują niemal wyłącznie, wymyślone przez siebie, minusy włączenia Gminy Legionowo do aglomeracji czyli do powiatu warszawskiego. Straszą tam rzeczami, o których nikt uczciwy nie powinien się wypowiadać, bo szczegółowe rozwiązanie nie są po prostu jeszcze znane. Na ulotce podpisany jest prezydent Miasta Legionowo Roman Smogorzewski. Można więc wyciągnąć stąd wniosek, że to jemu najbardziej zależy na tym, aby nic w Legionowie się nie zmieniło.

Nie otrzymaliśmy dotychczas również informacji z ratusza, kto zlecił druk i rozpowszechnianie ulotek zawierających nierzetelną i jednostronną agitację oraz ile zapłacili za tę propagandową akcję mieszkańcy Legionowa.

WD

Komentarze

25 komentarzy

 1. Tadeusz Stolarek odpowiedz

  Propaganda w mieście szaleje, namiot platformy na skwerku przy pomniku “dziadka” Piłsudskiego, dzieciaki z ulotkami, gazetka “propagandowa na łikend” w większym niż zwykle nakładzie, szał platformy

  1. Marek odpowiedz

   5Stać ich, w końcu to z naszych kieszeni. Co sobie będą żałować? Tylko tych wykorzystanych do politycznych celów młodych ludzi żal. Reszte należałoby rozgonić kopniakami.

 2. Daro odpowiedz

  Mieszkańcy powinni pokazać władzy środkowy palec i olać to całe referendum
  Od razu zaznaczam że nie jestem zwolennikiem PiS bo robią to tylko aby dorwać się do władzy
  Ale prawda jest taka że od lat praktycznie żyję w Warszawie
  W Warszawie pracuję, do Warszawy jadę na większe zakupy, w Warszawie idę do kina, do szpitala jadę do Warszawy, na basen do Jachranki
  Sprawy urzędowe mogę załatwić też w Warszawie bo do tego przyzwyczaiły nas władze

 3. Tadeusz odpowiedz

  Smogorzewski ma mieszkańców za głupków – MÓWIĄ NAM JAK MAMY GŁOSOWAĆ – każą nam iść na referendum. Po co?, aby mogli dalej bezkarnie dorabiać się majątków naszym kosztem !

 4. a odpowiedz

  Właśnie przez tę natrętną propagandę, która ma czelność mówić mi jak mam zagłosować nie wezmę udziału w tym referendum. Obawiam się tylko, że większość tych starszych ludzi zamieszkujących bloki, na których pojawiły się plakaty z instrukcją jak głosować niestety da się nabrać i oszukać.

  1. Tadeusz Stolarek odpowiedz

   przy tak zmasowanym ataku bezczelnej propagandy, niestety tak będzie, choć jest też mnóstwo młodych co pójdą na referendum ot choćby pochwalić się potem w mediach społecznościowych jak to “kaczorowi” na złość zrobiło

 5. a odpowiedz

  Zacznij od powiedzenia NIE dla dogęszczania osiedli legionowskich!

 6. inni szatani odpowiedz

  nic tak kampanii i referendum, nie upiększy jak dużo kasy ,dobre i ostre promocyjne 3D i nie jeden głębszy 😉

 7. Kwiatkowski z Legionowa odpowiedz

  ROMEK, ŻEGNAJ !!!! PAKUJ WALIZKI I GRZEJ NISZCZARKE, BO NOWA WŁADZA SKOPIE CI DOOOPSKO !!!!

 8. inni szatani odpowiedz

  ze słomy zrobili sieczke co ma wyborczą cieczke

 9. Słoma odpowiedz

  Co do większości “minusów” z tej ulotki nikt nie wie co będzie – ale lepiej dmuchać na zimne. Przed powstaniem samorządów, pieniądze dla gmin “rozdawały” województwa i w mieście nic się nie działo. Jestem mieszkańcem Legionowa od urodzenia i mam pełny obraz zmian. Przy centralnym rozdawnictwie pieniędzy, inwestycje mogą być blokowane – w zależności kto wygra wybory w danej Gminie.
  Na dzień dzisiejszy jestem za pozostawieniem rozwiązania istniejącego. Jestem LEGIONOWIANINEM i nie chcę być Warszawiakiem.

  1. MIESZKANKA JABŁONNY odpowiedz

   popieram ja też urodziłam sie w legionowie,pamiętam czasy gdzie po każdy papieier trzeba było jechac do zasmrodzonej stolicy ,wystac się w kolejkach i wrócic często z niczym i bólem głowy.pamietam błotniste drogi legionowa ,ciemne bez oświetlenia.dużo zmian na dobre nastało szkoda zeby to stracic

   1. Manuuell odpowiedz

    Ja też popieram. Oczywiście, że gdy będziemy w Warszawie to od razu wyłączą nam prąd, wróci analfabetyzm i wstrzymają dostawy papieru toaletowego, który mamy tylko dzięki naszemu ukochanemu prezydentowi wielmożnemu panu Romanowi Smogorzewskiem !!!!!!!!!

  2. Krzysztof odpowiedz

   I nikt Cie nie chce przyłączać do Warszawy. To tylko tępa propaganda Romana dla naiwnych.

   1. Słoma odpowiedz

    Zgodnie z propozycją ustawy, zniknie Powiat Legionowski a Starostwo może być jakąś delegaturą zamiejscową z mianowanym przez W-wę Dyrektorem. Gmina będzie Gminą ale jako część Warszawy z Burmistrzem i Radą wyłonioną w powszechnych wyborach. Granice będą poszerzone. Ponadto proszę o wczytanie się w paragraf 111 niniejszej ustawy. Oczywiście po protestach miast, pojawiła się propozycja przyłączenia jedynie Gmin bezpośrednio graniczących z Warszawą.

    1. Krzysztof odpowiedz

     Nie ma nic na temat “części Warszawy”. Chodziło o super-powiat utworzony z miejscowości przylegających do stolicy, w miejsce kilku mniejszych, z radą w Warszawie. Legionowo nadal bedzie miało swoją radę i prezydenta (a nie burmistrza). Rozumiem, że urzędnicy powiatowi stracą wówczas swoje stołki, ale i tak nie odczuwam aby byli do czegoś potrzebni. Czy wg Pana starosta Grabiec a teraz Wróbel robią cokolwiek istotnego? Moim zdaniem spokojnie może decydować o tym rada powiatu w Warszawie.

     1. Słoma

      Proponuję wczytać się w projekt ustawy (którą i tak prawdopodobnie zmienią) oraz sprawdzić co proponował Jan Grabiec, a także zainteresować się kompetencjami odpowiednich urzędów i wtedy zagłosować zgodnie z sumieniem czy też wiedzą.
      Pozdrawiam.

     2. Krzysztof

      Przypuszczam, że skoro już upieramy się zgodnie z propagandą Urzędu że będziemy “dzielnicą Warszawy”, to tak czy inaczej te sprawy załatwiane będą tam gdzie obecnie. Przecież każda dzielnica ma swój Ratusz.
      Miałem nie iść na to referendum, ale w związku z natarczywą akcją Ratusza, pójdę, i zagłosuję na TAK.
      Wcześniej czy później Warszawa wchłonie graniczące z nią miejscowości. Do tego dążył Grabiec ze swoją ustawą, w której rozdawał dodatkowe 7mln na komunikację (nasze 7mln, z naszych kieszeni bo innych politycy nie mają) a teraz przekonuje że metropolia to zamach na samorządy. Wyrachowanie czy głupota?

     3. Słoma

      Warszawa jest Gminą na prawach Powiatu. Po powiększeniu Legionowo będzie Gminą w Powiecie Warszawskim i jednocześnie jedną z Gmin miasta Warszawy.

     4. Słoma

      Geodezja, architektura, komunikacja, służba zdrowia, utrzymanie dróg, szkoły średnie, Policja, Straż Pożarna – gdzie załatwimy te trzy pierwsze? Starosta to spina – ale faktycznie nie ma nic do roboty.

 10. tadek odpowiedz

  fałsz i obłuda….to co napisałem i moi znalomi, zniknęło nagle…Będziesz siedział adminie!!!

  1. Edward odpowiedz

   Czytając Pańskie i Pańskich “kolegów” wpisy, mam wrażenie, że to bardziej podchodzi pod kodeks karny, od nienawiści po groźby karalne. Sugeruje jakąś sesję terapeutyczną, i leczenie tej nienawiści.

 11. Włodzimierz odpowiedz

  Przecież to widać jak na dłoni, że Romek boi się tego, że ktoś z zewnątrz ( tzn. Prezydent Warszawy i jego służby ) miałyby kontrolę nad wszystkimi decyzjami np. o wyprzedaży działek gminnych, zatrudnianiu “po uważaniu”, przetargach , wydawaniu pieniędzy budżetowych na przysłowiowy “pomnik żaby” itd itp.. Ale tak naprawdę “przynależność Legionowa do aglomeracji warszawskiej” – to już nie jest kłopot Pana Smogorzewskiego, bo przecież On nie dwie ale chyba z pięć kadencji już rządził. A więc PO co ten krzyk. Jest czas żeby załatwić sobie miękkie lądowanie Panie Romanie.Tylko proszę jak najdalej od Legionowa – to w zamian nawet zagłosuję na wyjazd Pana do Brukseli. .

 12. andI odpowiedz

  Romek okłamuje mieszkańców ulotkami, które drukuje za ich pieniądze… . Najwyższy czas żeby ktoś rozliczył tego per pana ….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *