LEGIONOWO. Przebudują Wąską i Wrzosową

2016-03-19 12:36:24

Urząd Miasta ogłosił przetarg na przebudowę ulic Wrzosowej i Wąskiej na legionowskim Bukowcu. Do 30 kwietnia br. ma zostać podpisana umowa z wykonawcą, co oznacza, że już w maju ruszy przebudowa ulic.

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa ul. Wrzosowej, a konkretnie odcinka od ul. Polnej do ul. Wąskiej, oraz przebudowa ul. Wąskiej na odcinku od ul. Wrzosowej do ul. Torowej (a w zasadzie już Szwajcarskiej) w Legionowie. Przedmiot zamówienia obejmuje przygotowanie terenu inwestycji, przebudowę jezdni o szerokości 6 na ul. Wrzosowej oraz 3.5 m na ul. Wąskiej. Wyremontowane ulice będą posiadać nawierzchnię z kostki betonowej brukowej. Wybudowane zostaną przy nich także chodniki oraz przebudowane wjazdy na posesje. Wykonane zostanie także odwodnienie dróg, które ma działać za pomocą tak zwanych sączków chłonnych, a ponadto pojawi się na nich nowe oznakowanie poziome i pionowe.

Przetarg na wykonanie robót został ogłoszony przez Urząd Miasta Legionowo w czwartek 17 marca i potrwa do 1 kwietnia. Głównym kryterium wyboru wykonawcy ma być cena. Na razie nie wiadomo, kiedy rozpoczną się prace budowlane, ale nie powinno to nastąpić później niż w maju, gdyż miasto zamierza podpisać umowę z wykonawcą do końca kwietnia. Wykonawca jest zobowiązany wykonać remont ulic w ciągu 40 dni od dnia wejścia na teren budowy, a to oznacza, że mieszkańcy będą mogli z wyremontowanych ulic korzystać jeszcze przed wakacjami. Przypominamy, że miasto na realizację tych inwestycji przeznaczyło w tegorocznym budżecie 280 tys zł.

DB

fot. Jarosław Ciółkowski

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *