LEGIONOWO. Przechowywał papierosy bez akcyzy

2016-10-24 11:19:45

3760 sztuk paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej ujawnili funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją legionowskiej komendy. Papierosy miał u siebie w domu 58-letni Tadeusz B. Mężczyzna został już przesłuchany w charakterze podejrzanego, a zabezpieczony towar trafił do policyjnego depozytu. Teraz mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, grzywna oraz przepadek mienia.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją legionowskiej komendy, uzyskali informację dotyczącą przechowywania oraz sprzedaży papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej pochodzących z przemytu, przez jednego z mieszkańców gminy Nieporęt. Policjanci około godziny 13.00 udali się pod wskazany adres. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych funkcjonariusze ujawnili 3760 sztuk paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

Jak ustalili funkcjonariusze przez to przestępstwo skarb państwa został uszczuplony na przeszło 80 tysięcy złotych. 58-letni Tadeusz B. został zatrzymany i przewieziony do komendy. Tam został mu przedstawiony zarzut z art. 65par. 1 kodeksu karno-skarbowego, do którego się przyznał i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Zabezpieczony towar trafił do policyjnego depozytu. Teraz mężczyźnie może grozić kara pozbawienia wolności do lat 2, grzywna oraz przepadek mienia.

KPP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *