LEGIONOWO. Przegrana firma odbierze śmieci

2015-06-18 1:35:04

Pomimo przegranego przetargu i wielu skarg mieszkańców, firma MKP PURE HOME Sp. z o. o. z Ostrołęki będzie nadal odbierać śmiecie. Firma, która wygrała przetarg wycofała się z podpisania umowy z miastem. Podwyżek za odbiór odpadów ma nie być.

Przez kolejne dwa lata mieszkańców będzie obsługiwać ta sama firma co dotychczas, czyli MPK PURE HOME Sp. z o. o. z Ostrołęki. Przetarg na odbiór odpadów komunalnych od mieszkańców Legionowa, nie odbył się bez niespodzianek. Do postępowania przystąpiło aż 8 firm. Pod koniec kwietnia komisja przetargowa wybrała najkorzystniejszą finansowo ofertę, którą zaproponowała firma PARTNER GOSPODARKA ODPADAMI Dariusz Apelski z Warszawy za 389.881,92 złote miesięcznie. Poza tym zwycięska firma zaoferowała dodatkowe terminy odbiorów odpadów zielonych z zabudowy jednorodzinnej.

Miasto zapłaci więcej

Podpisanie umowy odwlekło się w czasie z powodu protestu złożonego w Krajowej Izbie Odwoławczej przez firmę z Ostrołęki. Ta jednak 15 maja podtrzymała stanowisko Urzędu Miasta w sprawie wyniku przetargu. Zgodnie z procedurami 1 czerwca miała zostać podpisana umowa. Tak się jednak nie stało. Okazało się, że firma PGO ostatecznie wycofała się i nie podpisała umowy. W związku z tym aby zapewnić ciągłość usługi, urzędnicy podjęli rozmowy ze spółką MKP PURE HOME Sp. z o. o. z Ostrołęki, dotychczasowym odbiorcą odpadów. Firma ta przedstawiła drugą w kolejności, najkorzystniejszą ofertę cenową, czyli 522.421,03 złotych miesięcznie. Oznacza to, że miasto będzie płacić co miesiąc za odbiór odpadów o 130 tys. zł więcej. Na 16 czerwca planowane jest podpisanie umowy. Po zakończeniu wszystkich procedur będzie ona obowiązywać przez 2 lata, od 1 lipca br. roku do 30 czerwca 2017 roku.

Zmiany w funkcjonowaniu systemu

Stawki za odbiór odpadów mają pozostać na tym samym poziomie, czyli 10 złotych od osoby miesięcznie w przypadku zbierania odpadów w sposób selektywny oraz 20 złotych od osoby miesięcznie jeśli odpady nie są segregowane. Od 1 lipca nastąpią zmiany w funkcjonowaniu systemu, m. in. zmienią się kolory worków i pojemników do segregacji oraz zwiększy się ilość pojemników do segregacji śmieci. Co ważne wzrośnie ilość terminów odbiorów odpadów zielonych z 4 do 7 rocznie. Ponowne wybranie oferty firmy z Ostrołęki jednak dziwi. – Wpływają skargi od mieszkańców miasta. W ostatnich miesiącach jakość usług pozostawiała wiele do życzenia. Myślę, że ta firma w pewnym momencie wzięła zbyt duże obciążenie na siebie. Podpisała zbyt dużo umów na wywóz śmieci, których nie jest w stanie płynnie realizować – jeszcze niedawno mówił Roman Smogorzewski.

d.burczynski@toiowo.eu

DARIUSZ BURCZYŃSKI

P1160401

 

Podobne artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *