Facebook


LEGIONOWO. Przekazali PW-K infrastrukturę za blisko 5 mln zł

2015-11-10 12:01:31

Radni wyrazili zgodę na podwyższenie kapitału zakładowego Przedsiębiorstwa Wodociągowo-Kanalizacyjnego “Legionowo” Spółka z o.o. Prowadzone są działania mające na celu regulację stanów prawnych oraz sukcesywne przejmowanie na majątek PW-K “Legionowo” infrastruktury wodociągowo-kanalizacyjnej zlokalizowanej na terenie Legionowa.

 

W wyniku realizacji niniejszej uchwały PW-K otrzymała aport rzeczowy od miasta w postaci infrastruktury kanalizacyjnej o wartości 4 907 557,37 złotych. Jednak w kuluarach niektórzy opozycyjni radni wyrazili obawy, czy aby na pewno miejski majątek przekazywany w ręce miejskiej spółki, kiedyś nie zostanie sprzedany z pominięciem decyzji Rady Miasta. Tak się np. stało niedawno w przypadku działki przy ulicy Parkowej, którą to miejska spółka KZB sprzedała prywatnemu podmiotowi bez zgody radnych. Po tej bezprecedensowej sprzedaży, wśród radnych jest większa czujność. Wedle jednego z opozycyjnych radnych uchwała przekazująca PW-K majątek o wartości blisko 5 mln zł jest mocno ryzykowna, ponieważ w przyszłości może okazać się to dla miasta bardzo niekorzystne.

DB

Komentarze

1 komentarz

  1. marchewa odpowiedz

    Szkoda tylko, że ci nasi radni nie wykazali się bystrością umysłu i czujnością w przypadku działek (bo przecież nie chodzi tu tylko o Parkową ale i np. o ul. Sosnową- Fundacja Gwiazdka). I dlaczego po cichu powinni stać na straży interesów gminy a nie Romana Działkowicza. A jak się boją się to niech zrezygnują bo przez takie postępowanie -,, po cichu, w kuluarach, nie powiedzą i nic nie zrobią” – dają przyzwolenie na biznesy typu kolesiostwo i po znajomości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *