LEGIONOWO. Przekroczenia prędkości – Policja nie potwierdza, potwierdzają badania

2021-06-17 6:27:57

Prawie 90% samochodów jeżdżących Al. Legionów, wg. badań przeprowadzonych przez powiat legionowski, przekracza dozwoloną prędkość. Odmiennego zdania jest policja, która twierdzi, że zgłoszenia mieszkańców o przekroczeniach prędkości się nie potwierdzają


Jedna z naszych czytelniczek zwróciła uwagę na zgłaszane na tzw. Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa przekroczania prędkości pojazdów, których nie chce potwierdzić policja. Chodzi o drogę prowadzącą do tunelu na Przystanku (Al. Legionów na odcinku od ronda przy Al. Róż do ronda przy ul. Suwalnej i Cynkowej). Sytuacja ta jest ciągle zgłaszana i zdaniem mieszkańców, notorycznie ignorowana przez policję.
Zupełnie co innego wynika bowiem z badań przeprowadzonych przez zarząd Powiatu Legionowskiego na wskazanym odcinku. Wynika z nich, że 89,49% kierowców przekracza tam dozwoloną prędkość (40 km/h), a rekordziści jeżdżą nawet 120 km/h. Skąd taka rozbieżność? Być może chodzić o to, że jak akurat na miejscu stoi oznakowany radiowóz nikt prędkości nie przekracza.

PS

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *