LEGIONOWO. Przepraw brak – ludzie giną

2019-02-22 9:41:14

Od początku 2019 r. na odcinku od stacji Warszawa Gdańska do stacji Legionowo Przystanek doszło do 4 śmiertelnych wypadków. Trzy z nich miały miejsce na przejściu w okolicy osiedla Kozłówka

Mieszkańcy wiążą śmiertelne wypadki z brakiem bezkolizyjnych przepraw przez tory kolejowe. A statystyki od początku roku są zatrważające.

Śmierć czai się na torach

Władze miasta od wielu lat nie wykazują aktywności w zakresie budowy nowych bezkolizyjnych przepraw przez tory. Najwięcej wypadków, w tym śmiertelnych w Legionowie zdarza się na przejściu w okolicy os. Kozłówka. W tym roku doszło tam już do 3 śmiertelnych wypadków, z czego jeden z nich organy ścigania zakwalifikowały jako samobójstwo. W komentarzach na naszej stronie internetowej można przeczytać opinię czytelników dotyczące bezpieczeństwa na torach i przeprawach przez nie m.in.: „Tę bezczynność da się zmierzyć. Miernikiem jest ilość tragedii w ciągu miesiąca. Wiem, że to wina tej osoby. Ale czy wszyscy inni maja na pewno czyste sumienie? Wychodzą trzy przeprawy na krzyż… I brak wyobraźni…”

Tylko 400 tys. zł na projekt

W trakcie zeszłorocznych spotkań z mieszkańcami prezydent obiecywał wybudowanie kolejnych trzech przepraw: na wysokości os. na Gen. Roi, obok składu węgla przy os. Kozłówka oraz kładkę w ciągu ulic Polna/Kwiatowa. Miały być one współfinansowane przez PKP w ramach projektu: „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami”. W 2019 r. miasto zabezpieczyło tylko 400 tys. zł na projekty przepraw. Natomiast środków (wkład własny miasta) na inwestycje brak. Ponadto prezydent Smogorzewski tłumaczy się, że w tym roku absolutnie nie jest możliwe wydanie więcej pieniędzy na ten cel.

Smutny rekord na Kozłówce

W ciągu ostatnich 2 lat doszło do 7 wypadków, w tym 3 śmiertelnych w tym roku. Jak komentują mieszkańcy „to miejsce idzie na rekord”. I faktycznie, większość wypadków miała miejsce w okolicy przejścia na Kozłówce. Niestety zamiast przepraw w najbliższej przyszłości bliższe jest wybudowanie nowego cmentarza. Bo jak widać jest to bardziej opłacalne.

QK

Komentarze

11 komentarzy

 1. Jarecki odpowiedz

  Tamaryna trzepie komenty aż miło. Tak samo jak chłopców z Tindera.

 2. Antoni odpowiedz

  Zaneta. Czego się czepiasz budowa DK-61 dobrze idzie, gadałem z robotnikami, prace są zaawansowane i robione dużo przed terminami. I ja widzę w końcu ich efekty, po iluś tam latach obiecanek i nic nie robienia. Wstydź się kobieto takie rzeczy pisać.

 3. LALUNIU odpowiedz

  Laluniu, kto z ratusza kazał ci takie bzdury pisać i zdecyduj się czy występujesz jako “ZANETA” czy też jako “BOŻENA MALESA”. Chyba się Tamarynie we łbie już pomieszało.

 4. Zaneta odpowiedz

  A w tym waszym piśmie ani słowa że przedłużenie drogi krajowej przez piaski ZABLOKOWANE ? oFICJALNIE BRAK ZGODY wOJEWODY A NAPRAWDĘ ZABRANIE PIENIĘDZY DLA lEGIONOWA.Jak znam życie dokąd pisie będa u władzy to w Legionowo grosza nie dostanie Taki podły gatun

 5. Temida odpowiedz

  Roman jeszcze się trzyma, ale sprawiedliwość coraz bliżej. ………oj będzie się dzialo. …….

 6. Remigiusz odpowiedz

  Proponuję dwie lokalizacje przepraw do pilnej realizacji. Pierwsza to ulica Polna tunel dla samochodów osobowych rozwiąże sprawę korków w tym rejonie a druga to Parkowa w kierunku cmentarza, kościoła i powiatu. Ta droga jest naturalnym logicznym ciągiem komunikacyjnym sztucznie zamkniętym przez niby kładkę.

  1. Victor odpowiedz

   Obie lokalizacje są ok dla normalnych ludzi. Tyle ,że tam mieszkają VIPy ze Smogolandu i one zadbały o to, by te lokalizacje nie wchodziły w gre. Oni tam chcą mieć spokój , cisze i świeże powietrze.

 7. Jasiu odpowiedz

  A ja bym chciał zobaczyć płeć i wiek denatów z tych ostatnich wypadków. Coś czuję że wyniki byłyby dość jednoznaczne 🙂

 8. Victor odpowiedz

  Panie Kwiatkowski, masz Pan rację. To już mamy 2 bezczynności :i tę w budowie przepraw i te w pilnowaniu porządku i bezpieczeństwa. I obie na pewno obciążają sumienia paru osób.

 9. Kwiatkowski z Legionowa odpowiedz

  W całej Polsce codziennie ginie ok. 9-11 osób na drogach, raz na 2 tygodnie ginie człowiek na torach (także między peronami) i raz na miesiąc auto wjeżdża pod pociąg nawet na strzeżonych przejazdach. Przy opuszczonych szlabanach ludzie też biegną przez torowiska. Kto chce wleźć pod pociąg to i tak wlezie choćby było i 10 tuneli obok. Gdzie podziali się SOKiści, straż miejska, policja ? Oni bardzo dobrze wiedzą gdzie ludzie najczęściej łażą po torach, tylko wolą grzać tyłki w autach i na swoich komendach.

  1. Ciekawa odpowiedz

   Jak ktoś nie ma mózgu to co policja ma go 24 /24 pilnować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *