LEGIONOWO. Przerwa w dostawie ciepłej wody

2015-07-26 5:37:00

W związku z corocznym przeglądem miejskiego systemu ciepłowniczego oraz prowadzoną inwestycją pod nazwą „Budowa źródła kogeneracyjnego w postaci 3 silników gazowych oraz kotłowni gazowej na terenie Ciepłowni Miejskiej w Legionowie” od 27 lipca od godziny 7.00 do 3 sierpnia do godziny 20.00 planowana jest przerwa w dostawie ciepłej wody użytkowej dla odbiorców PEC “Legionowo”.

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej „Legionowo” Sp. z o. o. informuje, że w związku z corocznym przeglądem miejskiego systemu ciepłowniczego oraz prowadzoną inwestycją pod nazwą „Budowa źródła kogeneracyjnego w postaci 3 silników gazowych oraz kotłowni gazowej na terenie Ciepłowni Miejskiej w Legionowie” w dniach od 27 lipca (poniedziałek) od godziny 7.00 do 3 sierpnia (poniedziałek) do godziny 20.00 planowana jest przerwa w dostawie ciepłej wody użytkowej. Jak informuje spółka, wydłużenie okresu przerwy w dostawie ciepłej wody użytkowej w porównaniu do lat poprzednich spowodowane jest włączeniem nowego źródła do istniejącego systemu ciepłowniczego PEC „Legionowo” Sp. z o.o.

Spółka poinformowała również o rozpoczęciu prac przebudowy sieci cieplnej od komory J13/P7 do komory J13/P7/P4 wraz z przyłączami do budynków 401, 402, 403, 404, 405, 406, 407, 409 i 410 na osiedlu Sobieskiego w Legionowie. Prace wykonuje firma P.U. “UNIWERS” Zdzisław Kuniczuk z siedzibą w Ustce. Planowany termin zakończenia prac to 30 listopada 2015 roku. W związku z prowadzonymi pracami w powyższym okresie planowane są przerwy w dostawie ciepłej wody użytkowej. Pierwsza przerwa w dostawie ciepłej wody użytkowej nastąpi już teraz, podczas letniej przerwy remontowej. O pozostałych przerwach PEC „Legionowo” Sp. z o.o. ma informować mieszkańców osiedla Sobieskiego na bieżąco.

Oprac. DB

Zdjęcie: PEC Legionowo

Podobne artykuły

Komentarze

2 komentarze

  1. Oskar odpowiedz

    SMLW na tym zarabia, nie PEC. SMLW rozlicza sie z PECem z licznika za zuzyty GJ. W czasie przerwy licznik PECU nie nabija GJ ale licznik SMLW liczy wodę na podgrzew. I tak Pan Prazes R łata dziurę w budżecie SMLW

  2. kasa odpowiedz

    Czemu w takim razie nie zakręcą głównego zaworu, który zamiast puszczac ciepłą wodę w rury puszcza ja zimna? Liczy się, na to że mieszkancy z przyzwyczajenia beda odkrecac krany jakz awsze i puszczac sobie zimna wode w cenie cieplej. Zyska na tym tylko PEC Legionowo, bo nie wygeneruje zadnych kosztow podgrzania tej wody.

    Mieszkancy – nie dajcie sie robic w balona zakreccie glowny zawor cieplej wody u siebie w mieszkaniu do 4 sierpnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *