LEGIONOWO. Przerwa w pracach na DK61

2019-04-06 7:02:06

Obecnie na placu budowy przy modernizacji drogi krajowej nr 61 (DK61) na odcinku od wiaduktów do Centrum Szkolenia Policji (CSP) trwa przerwa. Wykonawca krajówki czeka na wydanie ponownej oceny środowiskowej przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska


Na początku marca prace na DK 61 zostały przerwane. Od Małgorzaty Tarnowskiej, Rzecznik Prasowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Warszawie dowiedzieliśmy się, że kontrakt na budowę DK61 w Legionowie realizowany jest w systemie „projektuj i buduj”, co oznacza, że wykonawca otrzymał od GDDKiA dokumentację oraz decyzję o Zezwoleniu na Realizację Inwestycji Drogowej (ZDRID).

Potrzebna nowa ocena środowiskowa

Dodatkowo wykonawca skorzystał z możliwości zoptymalizowania rozwiązań znajdujących się w otrzymanej dokumentacji. To jednak wymagało złożenia wniosku o uzyskanie zamiennej decyzji ZRID. Obecnie toczy się postępowanie administracyjne w sprawie wydania ponownej oceny środowiskowej w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska (RDOŚ). Po pozyskaniu zamiennej decyzji wykonawca będzie miał możliwość rozwinąć pełen front robót. Jak informuje GDDKiA, ciężko jest wskazać konkretny termin otrzymania omawianej decyzji, ponieważ trudno jest przewidzieć dalszy przebieg postępowania administracyjnego.

Nowa krajówka

Przebudowywana obecnie trasa ma być drogą dwujezdniową z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku. Łączna długość przebudowywanego odcinka to ok. 1,8 km. Inwestycja obejmuje budowę drogi, skrzyżowań, dróg dojazdowych, chodników i ścieżek rowerowych. Zostaną również wybudowane zatoki autobusowe oraz co najważniejsze przejścia dla pieszych. Na wysokości ulicy Tatrzańskiej powstanie przejście z sygnalizacją świetlną. Główne przejścia dla pieszych na przebudowywanym odcinku drogi znajdą się na wysokości ulicy Strużańskiej, oraz przy ulicy Piaskowej i Wolskiej.

KT

Komentarze

3 komentarze

  1. Zaneta odpowiedz

    Przecież do śmierci tego nie podpisze bo grosza nie ma bo przelali na swoje konto jako premie

  2. Michał odpowiedz

    Kompromitacja Błaszczaka! Wojewoda też z PiS, papiery u niego rok leżą i nic nie zrobił!

  3. mieszkaniec odpowiedz

    A gdzie minister Błaszczak mieszkaniec I poseł z Legionowa gdzie Kalinowski radny i kandydat na prezydenta Legionowa przeciez to oni w styczniu 2018 obiecali w telewizji jak to szybko powstanie DK 61 jak zwykle kłamali wykonawca rozgrzebał i sie zabrał z placu budowy bo jasnie Pan Wojewoda od 3 miesięcy podpisuje jakiś papierek a co Pan minister nie ma wpływu na wojewodę zeby to przyspieszyć a wersja pewnie jest inna brak kasy bo wszytko rozdali na prawo i lewo .Teraz wszyscy mieszkancy powinni sie zebrac i zrobic pikietę pod domem Pana ministra i pana radnego Kalinowskiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *