NOWE INFORMACJE! Przerwana sesja. SMOGORZEWSKI bał się, że przegra?

2020-02-26 3:35:55

Trójka radnych nie chciała zagłosować za czymś, co zdaniem mieszkańców śmierdzi już na odległość.

Niespodziewanie została przełożona sesja Rady Miasta Legionowo, na której miały się zdecydować losy budowy osiedla mieszkaniowego przy ul. Kościuszki. Oficjalnym powodem były kłopoty techniczne. Nieoficjalnie mówi się, że prezydent nie miał większości i bał się, że przegra głosowanie. W efekcie sesja została przeniesiona na godz. 9.00 w poniedziałek (2 marca)

Dzisiejsza Sesja Rady Miasta Legionowo została opóźniona 20 min. Następnie przez problemy techniczne zarządzono 10 minutową przerwę.

Co tam się działo?

Podczas przerwy Prezydent zwołał spotkanie „swoich” radnych w salce obok swojego gabinetu. Nie wiadomo, co tam się działo. Podobno była bardzo ostra dyskusja. Przez kolejne na 2 godziny nie udało się naprawić problemów technicznych i finalnie sesje przeniesiono na poniedziałek, na godz. 9.00.

Przełożył, bo nie miał większości

Warto nadmienić, że podczas tej Sesji miało odbyć się właśnie głosowanie nad uchwałą zezwalającą na budowę osiedla przy ul. Kościuszki. Nieoficjalnie mówi się, że prezydent, któremu z niejasnych powodów bardzo zależy na tej inwestycji, nie miał większości i bał się, że rada zagłosuje przeciwko budowie osiedla. Dlatego też postanowił przesunąć sesję i samo głosowanie, licząc, że w międzyczasie spróbuje przekabacić kogoś na swoją stronę.

Konsekwencje niedotrzymania terminu

Co ciekawe inwestor wniosek o zezwolenie na budowę złożył 2 stycznia. A miasto powinno wydać decyzję w tej sprawie przed upływem 60 dni. Sesja w najbliższy poniedziałek (2 marca) odbędzie się więc w ostatnim dniu tego terminu. Jakie będą konsekwencje przełożenia sesji, a może również niedotrzymania ustawowego terminu podjęcia decyzji, dowiemy się już wkrótce.

Jak się nieoficjalnie dowiadujemy trzech radnych z ugrupowania prezydenta: Matylda Durka, Janusz Klejment, Agata Zaklika nie chciało zagłosować za budową osiedla przy torach.

Zdaniem mieszkańców, ta sprawa śmierdzi już na odległość… 

Paulina Nowicka

Komentarze

9 komentarzy

 1. siema odpowiedz

  w ostatnie relacji legionowskiej ….TV.k.wizji relacja z sesji pokazuje topniejący lodowiec, pewnie od gorąca Romusia, bawidamka z szablą 😉

 2. Tadeusz odpowiedz

  Wstyd mi po prostu wstyd,że taki facet rządzi miastem. Ale wiadomo jacy wyborcy taki ich przedstawiciel

 3. Andrzej odpowiedz

  Widziałem, ża nawet pan Ryszard – przewodniczący rady miasta zaczął komentować te rewelacje. Najwyraźniej on też jest zainteresowany w powstaniu tego osiedla. A myślałem, że tylko ślepo jak zwykle popiera pana Romcia. Może tym razem, tak przypuszczam, powiedział dość i że on tez musi mieć coś za to poparcie. Bo nie uwierze, że ktokolwiek przy zdrowych zmysłach sam z siemie zagłosuje za powstaniem bloków przy torach w centrum przy ulicy Kościuszki 😉

 4. Marian odpowiedz

  Pani Zaklika znowu jest od prezydenta? Ta kobieta jest jak chorągiewka na maszcie.

 5. Obserwator odpowiedz

  To nie śmierdzi a cuchnie aż w oczy szczypie. Niektórzy radni chyba zrozumieli że mogą odpowiedzieć za swoją uległość Panu. Tak tez się stanie.Skończyły się wpływy protektora i trzeba będzie ponieść konsekwencje ślepej służby. Każdy z radnych ma imię i nazwisko nie są to bezimienne głosy, nie ukryją się za własna głupotą lub niewiedzą. Niebawem zacznie się panika. To dopiero będzie komedia. Jedni zaczną oskarżać drugich i chętnie będą się dzielić swoją wiedzą, aby tylko ochronić własne tyłki.

 6. Mieszkaniec odpowiedz

  TVP będzie zachwycona nowymi wiadomościami o ich ulubionym Prezydencie Legionowa słynnym na całą Polskę kolegą p. Grabca 🙂

 7. mak odpowiedz

  Dla naszego prezydenta ważniejsza jest własna kieszeń niż interesy mieszkańców
  Łapówka pewnie przytulona to musi się teraz wywiązać

 8. mak odpowiedz

  Dla naszego prezydenta ważniejsza jest własna kieszeń niż interesy mieszkańców

 9. kazimierz odpowiedz

  NA PRZETARGACH KOMORNICZYCH CIĘŻKO PRZYCIĄĆ JAKĄŚ WIĘKSZĄ KASĘ NIŻ 100-200 TYŚ ZŁ JEDNORAZOWO. CO INNEGO OD DEvELOPERA za przekształcenie nic nie wartego terenu składu węgla w budowlany pod mieszkaniówkę. Za taką zgodę na budowe całego osiedla to można i milion złotych samej zaliczki przytulić. Jeden strzał i można już… na długie wakacje 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *