LEGIONOWO. Przeszkoda w rozbudowie Maxima usunięta

2018-12-05 9:37:42


Rada Miasta wyraziła zgodę na przedłużenie umowy dzierżawy trzeciej działki, która ma być wykorzystana przy rozbudowie Maxima. W ten sposób przybliżyła się wizja 4-krotnego powiększenia galerii oraz uruchomienia w niej kina z 7 salami

Właściciel Maxima dzierżawi od miasta 3 działki liczące łącznie 7,7 tys. m2. Obecna galeria zajmuje jednak niewielką część tego terenu, który sięga aż do ul. Sobieskiego. W planach właścicieli jest 4-krotne powiększenie galerii, budowa prkingu podziemnego i uruchomienie kina z 7 salami. W tym celu, chcieliby przedłużyć umowę dzierżawy działek z 20 na 30 lat. Takie wymogi stawia bowiem bank, który ma kredytować inwestycję. Podczas sesji 13 listopada (ostatnia sesja w poprzedniej kadencji) w programie było podjęcie 3 uchwał dotyczących przedłużenia umów dzierżawy dla 3 działek, które potrzebne są do rozbudowy Maxima. Wówczas jednak radni zgodzili się na przedłużenie dzierżawy tylko dwóch działek. Umowa dzierżawy nie została przedłużona dla  najmniejszej działki 390 m2), znajdującej się przy zbiegu ulic Jana III Sobieskiego i Jerzego Siwińskiego. Warto odnotować, że pozostałe dwie uchwały zostały przyjęte przewagą tylko jednego głosu.

Na dzisiejszej sesji (5 grudnia) Rady Miasta  nowej kadencji wyraziła zgodę na przedłużenie  dzierżawy trzeciej działki. Po burzliwej dyskusji, 11 radnych było za przedłużeniem dzierżawy, 2 radnych było przeciwko, a 6 się wstrzymało się o głosu. Jak zapewniał inwestor, nawet bez przedłużenia dzierżawy na 3 działkę Maxim i tak zostałby rozbudowany. W takim przypadku jednak byłby problem z drugim wjazdem na parking podziemny. Byłyby też większe problemy z zaprojektowaniem dobrych rozwiązań komunikacyjnych.

Komentarze

13 komentarzy

 1. Piotrek odpowiedz

  No to Miasto miało działkę :-))

 2. jhjjj odpowiedz

  Jako legionowiak chce wiedziec ile dzierzawca placi za dzierzawe tego terenu

 3. SUKCES odpowiedz

  TYLKO DO RADY WSZEDŁ DRUKARZ I POSZŁO JAK Z PLATKA 😉

 4. Miron odpowiedz

  Decyzję o kinie podejmą ewentualni dzierżawcy powierzchni w tej nowej galerii i będzie miał dla nich znaczenie ewentualny zysk z prowadzenia takiej działalności a nie potrzeby mieszkańców. Takie są prawa rynku.

  1. Daro odpowiedz

   Ciekawe tylko dlaczego w wielu mniejszych od Legionowa miastach i miasteczkach od lat działają kina, szpitale, galerie handlowe z prawdziwego zdarzenia
   Dlaczego w Legionowie jest tak uboga oferta, może dlatego że teraz mszczą się niefortunne decyzje zrobienia z Legionowa miasta sypialni, mści się brak inwestycji w infrastrukturę. I skoro mieszkańców zmuszono do życia w Warszawie bo tam robi się większe zakupy, tam jedzie do kina to poważny biznes boi się inwestować w Legionowie ????

   1. Tyrmand odpowiedz

    Daro zgłoś postulat aby kino uruchomić w
    Ratuszu bo już jest i to w pełni przystosowane. Tylko dlaczego nikt o tym
    nie mówi?. Odpowiem ci Daro bo kino to temat zastępczy dla rozbudowy kolejnych centrów handlowych.

 5. Zamenhoff odpowiedz

  W nieco mniejszym Krośnie, na biednym podkarpaciu, z powodzeniem działają 3 kina. A tu w Legio oprócz 55 tys. mieszkańców, mamy extra ok 3 tys. niezameldowanych policjantów i żołnierzy.. Potencjalnych 100% kinomaniaków

  1. Obserwator odpowiedz

   A trzy kilometry od Legionowa w Galeri Północnej jest cały kompleks kin. Więc uważam ten temat za zastępczy.

   1. Daro odpowiedz

    No tak zapomniałem że do kina możemy pojechać do Warszawy, do szpitala możemy pojechać do Warszawy, większe zakupy możemy zrobić w Warszawie, do Warszawy możemy pojechać do parku.
    Po co w takim razie płacimy podatki w Legionowie skoro życie mieszkańców tak naprawdę toczy się w Warszawie, czy Legionowo ma być kojarzone jedynie z mega sypialnią z okrojoną do minimum infrastrukturą ???
    Wydaje mi się że do Galerii Północnej jest trochę więcej niż 3 km

    1. Tosia odpowiedz

     Zawsze Daro można zgłosić aby uruchomili kino w ratuszu bo już jest w Ratuszu i to gotowe i w pełni przystosowane. Zobaczysz wtedy jakie będą robili problemy. Bo kino to temat przykrywka dla budowy galerii.

 6. Tadek odpowiedz

  Może wreszcie zaczną tą obiecywaną od lat rozbudowę, fajnie gdyby skończyli na święta bożonarodzeniowe 2019

  1. Arkadiusz odpowiedz

   Jak rozbudują to zobaczą okoliczni mieszkańcy mieszkań przyległych za czym głosowali ich kochani Radni i jakie będą mieli piekło. W dzień gigantyczne korki a w nocy dostawy towaru tirami. Tadziu pozdrawiam.

 7. Ola odpowiedz

  Decyzje o kinie podejmują inwestorze, nam nic do tego. I bedą 2 zapewne, i dobrze. Ważne by roboty szybko ruszyły, mamy łagodną zimę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *