LEGIONOWO. Przy Norwida trzęsą się ściany

2021-06-22 8:33:48

Trwa budowa dwóch bloków wzdłuż ul. Norwida na tyłach bloku 71 zlokalizowanego przy ul. Sowińskiego 7A. Mieszkańcy o obu inwestycjach dowiedzieli się w chwili, kiedy na miejsce zjechał ciężki sprzęt i zaczął wyburzać osiedlowy klub i Studio Nagraniowe Baza


Przypomnijmy, teren przy ul. Norwida został ogrodzony na początku maja br. i od razu rozpoczęto wycinkę drzew oraz robienie wykopów. Mieszkańcom natomiast znacząco ograniczono przestrzeń, w której mogą się poruszać. Jeden z budynków o 5 kondygnacjach z 33 mieszkaniami oraz garażem podziemnym realizuje legionowska spółdzielnia mieszkaniowa SML-W. Natomiast drugi, usługowo-mieszkalny realizuje prywatny inwestor, firma „BEAUTY-BUD”. Na razie wiemy tylko, że jego kubatura ma przekraczać 3 tys. m3.

Nie do wytrzymania

Jak udało nam się dowiedzieć prace budowlane trwają od godz. 7.00 rano do godz. 18.00 od poniedziałku do piątku. – Nie da się normalnie mieszkać. Nie można otworzyć okna, rozmawiać, oglądać telewizji czy słuchać radia – mówią mieszkańcy. Ich zdaniem spółdzielnia sama podjęła decyzję o budowie bloku, bez żadnych konsultacji. – Pewnego dnia wjechały te koparki, wycieli drzewa, ogrodzili teren i zaczęli nam stawiać ten blok – mówią.

Ściany drżą

Kolejnym aspektem, który sprawia, że mieszkańcy mają obawy są drgające ściany. W związku z tym radny Artur Pawłowski na prośbę mieszkańców wystąpił do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego o przeprowadzenie kontroli w tym zakresie. Z odpowiedzi Inspektoratu wynika, że sytuacja jest cały czas monitorowana i na bieżąco sprawdzana. Z rozmowy z kierownikiem budowy wynika, że za zabezpieczenie bloku odpowiada specjalnie wynajęta firma, która zabezpieczyła wykopy.

Dogęszczają jak cholera

Z obawy przed kolejnymi dogęszczeniami mieszkańcy apelują, aby wstrzymać budowę bloku przy ul. Wysockiego, na którą pozwolenie wydała Rada Miasta na sesji w kwietniu br. W budynku miałyby znajdować się tzw. mieszkania chronione przeznaczone m.in dla osób z domów dziecka czy niepełnosprawnych. – Te dogęszczenia to nasza zagłada. Nie dość, że już nie ma gdzie odpocząć, to jeszcze chcą nam wybudować kolejny blok.
– mówią. – Nikt nie wie, kto tam będzie mieszkał. Chorzy psychicznie czy patologie, nie są nam tutaj potrzebne – kończą, zapowiadając protesty.

QK

Komentarze

1 komentarz

  1. Robert odpowiedz

    A niech ich szlag trafi. Żyło się tu całkiem fajnie, do niedawna. Ale teraz przez te dogęszcenia zaczyna to wygladać jak w getcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *