LEGIONOWO. Przychodnia zmieni oblicze

2016-03-25 5:47:17

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Legionowo” na górce przy ul. Sowińskiego już wkrótce rozpocznie obsługę pacjentów z wykorzystaniem wielu istotnych udogodnień. Inwestycja będzie kosztowała Powiat ponad 1,2 mln zł, ale dzięki tym nakładom przychodnia stanie się nowoczesną placówką.

Trwający w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej „Legionowo” remont odmieni oblicze tej przychodni z korzyścią dla pacjentów. Dzięki niemu będzie wygodniej, szybciej i bardziej estetycznie. Zmiany spowodują również znaczne obniżenie kosztów utrzymania legionowskiego NZOZ-u. Otwarcie zmodernizowanej części przychodni odbędzie się najpóźniej na początku maja br.

Rejestracja
Dotychczasową, zamkniętą część przychodni, w której zgłaszali wizytę pacjenci, zastąpi otwarta. po remoncie rejestracja. Rejestracja będzie się odbywała przy przestronnej ladzie, na czterech stanowiskach. Obsługa telefoniczna zostanie wydzielona, dzięki czemu łatwiej skomunikujemy się z przychodnią dzwoniąc na infolinię. Zgodnie z wyznaczonymi przez NFZ standardami nowa organizacja rejestracji pozwoli na oddzielne przyjmowanie dzieci zdrowych i chorych. Takie rozwiązanie pozwoli uniknąć zarażeń. Dla dzieci zdrowych zostanie wydzielone nowe pomieszczenie z osobną rejestracją, gabinetami lekarskimi i szczepień oraz salą rehabilitacji.

Winda
Całkiem nowym urządzeniem, jakie pojawi się w NZOZ „Legionowo”, będzie winda – oczywiście przystosowana do obsługi osób niepełnosprawnych i mających kłopoty ze swobodnym poruszaniem się. Dzięki niej skomunikowane zostaną trzy poziomy budynku: piwnica, parter i piętro. To z kolei pozwoli na najwyższym poziomie uruchomić gabinety lekarskie, które dotychczas musiały się skupić na parterze.

Fot. Powiat Legionowski.

Fot. Powiat Legionowski.

Instalacje
Remont legionowskiego NZOZ-u znacznie wykracza poza „kosmetykę” mającą jedynie podnieść walory estetyczne elewacji budynku i jego wnętrza. Powiat, jako inwestor, zadbał, aby lepszy wygląd szedł w parze z funkcjonalnością i ekonomią. Placówka zyska nowe instalacje: centralnego ogrzewania i wodno-kanalizacyjną. Najwięcej oszczędności przyniesie w przyszłości zastosowanie mechanicznego systemu wentylacji. Dzięki niemu duża część ciepła będzie odzyskiwana zimą, natomiast latem będzie ono cyrkulowało schładzając wnętrza budynku. Takie rozwiązanie, w porównaniu z klimatyzacją, jest znacznie tańsze i bardziej przyjazne zdrowiu. Swój udział w modernizacji NZOZ-u ma legionowskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, które nieodpłatnie zakłada w placówce nowoczesny węzeł ciepła technologicznego. Nowe urządzenie do nagrzewnicy również obniży koszty i zwiększy wydajność instalacji.

Energia
Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Legionowo” ostatnimi czasy wzbogacił się o elektroniczny sprzęt diagnostyczno-medyczny. To oczywiście zwiększa możliwości przychodni, ale jednocześnie generuje nowe potrzeby. Aby sprzęt mógł bezawaryjnie pracować, potrzebuje zasilania w energię elektryczną o dużej mocy. Wykonywany obecnie remont zapewni dostarczenie takowej.

źródło: Powiat Legionowski

Komentarze

1 komentarz

  1. Karolina odpowiedz

    fajnie gdyby jeszce ta rejestracja sprawnie działała. my też niedawno otwieraliśmy nową klinikę i podjęliśmy współpracę z medycznarejestracja.pl która umożliwia nam outsourcing rejestracji naszych pacjentów. duża wygoda, bo rejestrowac telefonicznie można się nawet 24h na dobę. brakowało nam w poprzednim miejscu takiego profesjonalnego wsparcia, dlatego tym razem pilnowalismy by wszystko sprawnie zadziałało juz od początku. Świetną sprawą jest też internetowy kalendarz, dzięki któremu nasi lekarze mogą umawiać pacjentów już w trakcie obecnego z nim spotkania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *