Facebook

LEGIONOWO. Przyjęcia za pół-darmo

2018-07-29 9:30:45

Dlaczego władze miasta przez kilka miesięcy nie robiły nic ws. zadłużenia restauracji mieszczącej się w miejskim ratuszu? Dlaczego zastępca prezydenta, odpowiedzialny za gospodarowanie majątkiem należącym do Gminy, nie rozwiązał wcześniej umowy z najemcą lokalu, który prawie przez rok nie płacił czynszu i innych opłat?

Te pytania nasuwają się same, każdemu kto zapoznał się ze sprawą restauracji „Ratuszowa”. Odpowiedź wydaje się również oczywista. A mianowicie, nasze władze musiały mieć jakiś interes w tym, aby lokal działał dalej pomimo nie płacenia czynszu i rosnącego zadłużenia.
Restauracja w urzędzie
Nieco światła na tę sprawę może rzucić nam list napisany przez jednego z mieszkańców. Opisuje on przyjęcia, które odbywały się w tej restauracji. – Sam prezydent Smogorzewski wielokrotnie gościł się w tym lokalu na suto zakrapianych imprezach. Były to imprezy zamknięte dla ludzi z zewnątrz, ale wiadomo ktoś musi im usługiwać, a więc i dużo można się było naoglądać. Gościli się też inni urzędnicy, a przyjęcia te były organizowane za półdarmo – pisze mieszkaniec. Istnienie takich imprez potwierdzają też inni, a więc restauracja w ratuszu najwyraźniej była wszystkim na rękę.
Narzędzie
w cudzych rękach
Trzeba też dodać, że rola zastępcy prezydenta Marka Pawlaka w nieupilnowaniu płacenia czynszu za lokal, może być grubo przesadzona. W końcu jego rolą jest tylko wykonywanie poleceń pryncypała. A pryncypał ponosi całkowitą odpowiedzialność za wszystko, co dzieje się w urzędzie. Należy pamiętać, że zastępca prezydenta to ktoś w rodzaju wynajętego sekretarza czy też kamerdynera. Powoływany jest na stanowisko na zasadzie dowolności, według widzi mi się prezydenta. Natomiast jego umowa o pracę ulega automatycznie rozwiązaniu, gdy pryncypał-prezydent traci swoje stanowisko. Ðziałania zastępcy, całkowicie więc podporządkowane są woli i poleceniom prezydenta.
Paweł Szyling

Komentarze

7 komentarzy

 1. podatnik odpowiedz

  TE PÓŁ-DARMO to składka mieszkańców w podatkach, tak sie bawi tak sie bawi smietanka towarzyska legionowska………

 2. Daro odpowiedz

  Elementy układanki zaczynają się układać w logiczną całość.
  Jeżeli ktoś miał jeszcze wątpliwości dlaczego w Legionowie, w 55 tyś mieście jest tak słaba infrastruktura, dlaczego większość zakupów robi się w Warszawie to powinien wyzbyć się złudzeń po przeczytaniu tego artykułu .
  Jeżeli w ten sposób działa legionowski biznes….cóż to miasto jest stracone.

 3. Gośka odpowiedz

  Panie Marcinie nie odbiega pan od pozostałych przecież ulubienica pańska przefarbowała się i tez wylizuje co nieco w urzędzie a tak było pięknie i tak pięknie oprowadzaliscie się po Legionowie i kawki spijaliscie w ratuszowej cóż za krótka pamięć w tak inteligentnej kopule

  1. Marcin odpowiedz

   Nie bardzo 🙂 wtedy ratuszowej nie było 🤣

  2. obślizgly odpowiedz

   Gosia dzięki 😉 nawet nie zauważyłwm że coś do d…….. mi sie przykleiło 😉

 4. obślizgly odpowiedz

  dla swojego bezpieczeństwa to zastepaca powinien polecenia dostawać na pismie a zwłaszcza od takiego pryncypała

  1. Marcin odpowiedz

   zastępca już dziś wie za dużo, by musiał się obowiać romana, prześledź, co robił wcześniej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *