LEGIONOWO. Rada Miasta poszła po rozum do głowy?

2018-02-20 1:28:27

Po naszej publikacji pt. “Rewizyjna – niezgodnie z prawem”, Rada Miasta postanowiła na najbliższej sesji podjąć dwie uchwały: w sprawie powołania komisji statutowej do zmiany statutu oraz w sprawie wyrażenia zgody Komisji Rewizyjnej na zlecenie sporządzenia opinii przez zewnętrzną kancelarię prawną. Mają one “naprawić” popełnione wcześniej przez Radę błędy

W poniedziałek (19.02) na stronie internetowej legionowskiego ratusza pojawiły się informacje o zwołaniu sesji Rady Miasta Legionowo na godz. 10.00 w środę 28 lutego br.

(NIE)wygaszenie mandatu

W porządku obrad sesji znalazły się tym razem, oprócz comiesięcznych zmian w budżecie oraz podwyższeń kapitału miejskich spółek, dwie ciekawe uchwały. Jedna dotyczy powołania doraźnej komisji statutowej, a druga wyrażenia zgody na zlecenie zewnętrznej opinii prawnej. Jak wcześniej podaliśmy na ostatnim posiedzeniu Komisji Rewizyjnej przegłosowano wniosek radnej z Porozumienia Prezydenckiego p. Woźniak dot. uzyskania opinii kancelarii zewnętrznej ws. wygaszania mandatu prezydenta Smogorzewskiego. Jednak Komisja Rewizyjna nie posiadała wymaganej Statutem Gminy zgody Rady Miasta na takie działanie.

Będą naprawiać błędy

Można przypuszczać, że uchwała ws. powołania doraźnej komisji statutowej ma również związek z naszym artykułem. Wskazaliśmy w nim bowiem, że Komisja Rewizyjna Rady Miasta Legionowo dotychczas działała w niezgodnym z prawem składzie. Nie było w niej bowiem przedstawicieli wszystkich klubów radnych, a jedynie radni z Porozumienia Prezydenckiego oraz radny niezrzeszony.

Jacek Jankowski

Komentarze

4 komentarze

 1. Prawda Legionowska odpowiedz

  Prawda jest taka, że żaden Radny nie zna prawa. Nikt nie ma wykształcenia prawniczego, chociaż wyższym wykształceniem może 2-3 osoby się mogą tylko poszczyć, a reszta to zawodówka a niektórzy bez matury nawet. Redakcjo sprawdźcie wykształcenie Radnych i podajcie niech każdy wyborca wie….

 2. matematyk odpowiedz

  akt o w tej radzie posiada rozum, że tak spytam nieśmiało 😉 poziom IQ pustej sali obrad = pozim IQ sali podczas obrad sesji = mniej niż zero 😉

 3. Paweł K. odpowiedz

  Poziom wiedzy Platfusów w Legionowie jest równy poziomowi wiedzy Platfusów ogólnopolskich. Z Romanem i Grabcem daleko zajdziecie, oj daleko… jak najdalej od mojego miasta.

 4. czytelnik odpowiedz

  Romek !!!!!! a jednak warto czytać TOiOWO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *