Facebook
LEGIONOWO. Radio Hobby dalej nadaje

2016-10-24 10:36:54

Działające w Legionowie Radio Hobby straciło koncesję na nadawanie w lipcu 2016 r. za odstąpienie swojego czasu antenowego rosyjskiej stacji Radio Sputnik. Okazuje się jednak, że Hobby nadal działa.

Dzięki Pani Monice Radeckiej z Urzędu Komunikacji Elektronicznej dowiedzieliśmy się, że Radio Hobby nadal posiada prawo do nadawania na częstotliwości 89,4 FM. Jednocześnie zadając to samo pytanie rzecznikowi Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji uzyskaliśmy odpowiedź, że na czas postępowania sądowego, KRRiT wydała postanowienie o wstrzymaniu wykonania decyzji (odbierającej koncesję – przyp. red.) dla nadawcy.

Przypomnijmy. Radio Hobby rozpoczęło nadawanie w 2008 rok. W jego zasięgu znajduje się Legionowo oraz m.in północne dzielnice Warszawy. Problemy radia zaczęły się w 2011 roku, kiedy to na swojej antenie za 25 tys. zł miesięcznie zaczęło transmitować polskojęzyczne audycje Radia Sputnik (wcześniej Głos Rosji). Jest to państwowa rosyjska stacja, której zarzuca się szerzenie kremlowskiej propagandy. KRRiT wydała decyzję o odebraniu Radiu Hobby koncesji z powodu naruszenia z art 13 ust. 1 ustawy o radiofonii i telewizji. Przepis ten mówi, że nadawca kształtuje program samodzielnie i ponosi odpowiedzialność za jego treści. Nie może więc odstępować części swojego czasu antenowego innym podmiotom, tracąc kontrolę nad nadawanymi treściami.

KK

Komentarze

2 komentarze

  1. Karol odpowiedz

    Tyle razy co ich już zamykali, likwidowali i odłączali a oni dalej grają, współpracują z urzędem miasta i nie płacą zaległych pieniędzy byłym pracownikom… szkoda gadać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *