Facebook


LEGIONOWO. Radio Hobby na celowniku śledczych

2016-09-01 12:37:28

Prokuratura Rejonowa w Legionowie prowadzi postępowanie w sprawie nielegalnego nadawania programu przez Radio Hobby. Rozgłośnia w lipcu ostatecznie utraciła koncesję, ale w dalszym ciągu nadaje swój program, co jest niezgodne z prawem.

Na początku lipca Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) podtrzymała swoją decyzję odbierającą Radiu Hobby koncesję na nadawanie programu. Jest to decyzja ostateczna, która uprawomocniła się 5 sierpnia i ewentualne odwołanie się od niej przez nadawcę do sądu nie wstrzymuje jej wykonania. Dodatkowo w ubiegłym tygodniu KRRiT przekazała do Urzędu Komunikacji Elektronicznej informację o ostatecznym odebraniu koncesji. Było to konieczne, bowiem nadawca utracił prawo do korzystania z częstotliwości oraz urządzenia nadawczego. Ponieważ w dalszym ciągu radio nadaje musi liczyć się z konsekwencjami prawnymi, w tym z interwencją mającą na celu przymusowe wyłącznie nadajnika.

Przed kilkunastoma dniami Prokuratura Rejonowa w Legionowie wszczęła postępowanie w sprawie nielegalnego nadawania programu przez legionowską rozgłośnię radiową. Postępowanie jest prowadzone z art. 52 ust. 1 Ustawy o Radiofonii i Telewizji, który mówi: „Kto rozpowszechnia program radiowy lub telewizyjny bez koncesji podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”. – Postępowanie wszczęliśmy w związku z uzyskaną informacją o tym, że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji odebrała koncesję Radio Hobby uprawniającą do nadawania, a rozgłośnia pomimo tego zakazu nadal nadaje. Dochodzenie od niedawna prowadzi legionowska policja pod naszym nadzorem. Policjanci otrzymali od nas pewne wytyczne i zobaczymy, co uda im się ustalić. Postępowanie póki co, jest prowadzone w sprawie, co oznacza, że jeszcze za wcześnie, aby komukolwiek postawić jakieś zarzuty – przyznał naszej redakcji Ireneusz Ważny, szef legionowskiej prokuratury.

DB

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *