LEGIONOWO. Radio Hobby straci koncesję?

2015-07-07 9:33:07

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podjęła uchwałę w sprawie wszczęcia postępowania o cofnięciu koncesji legionowskiemu Radiu Hobby. Powodem jest nadawanie przez stację audycji prokremlowskiego Radia Sputnik.

“KRRiT podjęła uchwałę o wszczęciu postępowania na podstawie art. 38 ust. 1 pkt 2 ustawy o radiofonii i telewizji, zgodnie z którym koncesję cofa się jeżeli nadawca rażąco narusza warunki określone w ustawie lub w koncesji” – czytamy na stronie internetowej Krajowej Rady Radiofonii I Telewizji.

Według KRRiT Radio Hobby codziennie, w godzinach 21.00-22.00, emitując audycję „Radio Sputnik”, nie tworzy i nie zestawia audycji i innych przekazów w programie rozpowszechnianym w oparciu o udzieloną mu przez Przewodniczącego KRRiT koncesję. Nie wypełnia zatem w tym zakresie znamion nadawcy (…). Ponadto w ocenie KRRiT nadawca narusza wynikającą z art. 13 ust. 1 ustawy o radiofonii i telewizji zasadę samodzielności, w myśl której nadawca kształtuje program samodzielnie i ponosi odpowiedzialność za jego treść.

Przypomnijmy. Miejcowe Radio Hobby za 25 tys. zł miesięcznie transmituje audycje rosyjskiej rozgłośni Sputnik, następczyni sławnego Głosu Rosji. Z audycji Sputnika mogliśmy się m.in. dowiedzieć o rusofobii polskiego rządu, o niepotrzebnym zajmowaniu się poszukiwaniami gazu łupkowego i próbami dywersyfikacji dostaw paliw. Informowano tam także, że wojnę na Ukrainie sprowokowały Stany Zjednoczone, które wspierały „ukraińskich faszystów” w obaleniu legalnego rządu z prezydentem Janukowyczem na czele. Były już prezes radia Piotr Fogler, twierdził w rozmowie z TiO, że nie może zerwać umowy ws. nadawania audycji Radia Sputnik. Mówił, że zawarto ją gdy nie miał jeszcze nic wspólnego z tym radiem, a za jej zerwanie grożą bardzo wysokie kary.

red., KRRiT

Zdjęcie: archiwum TiO

uchw-193_2015__w-sprawie-wszczecia-postepowania-o-cofniecie-koncesji-hobby

Podobne artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *