LEGIONOWO. Radni przegłosowali budowę bloku przy ul. Zegrzyńskiej

2020-09-30 3:01:24

W trakcie dzisiejszej sesji Rady Miasta (30 września) podjęto uchwałę o wyrażeniu zgody na budowę przez dewelopera 4 piętrowego bloku przy wiadukcie w sąsiedztwie restauracji Carska i parkingu wielopoziomowego

Przypomnijmy, że na sierpniowej sesji Rada Miasta głosami 11 do 10 była przeciwna realizacji tej inwestycji. Po przegranym przez ugrupowanie prezydenta głosowaniu, władze stwierdziły, że opracowany przez nich projekt uchwały był wadliwy, dlatego konieczne będzie podjęcie jeszcze raz uchwały w tej sprawie. Mieszkańcy mówią, że coś musi być na rzeczy, a niektórzy mówią wprost, że: „ktoś musiał tu posmarować”.

Podczas zarządzonej przez Przewodniczącego Rady Miasta Ryszarda Brańskiego przerwy zadzwoniliśmy do kilku radnych prosząc o komentarz:

– Co tu komentować! 24 godziny od Komisji Rozwoju prezydent przekonał swoich radnych do przegłosowania budowy bloku przy ul. Zegrzyńskiej. Godna pochwały jest postawa radnej Matyldy Durki z ugrupowania prezydenta, która zagłosowała przeciwko. Widocznie interesy dewelopera są ważniejsze niż interes mieszkańców – powiedział radny Mirosław Grabowski.

– Jest to smutne, bo nie troszczymy się o dzisiejszych mieszkańców, a skupiamy się na tych którzy mogą tutaj mieszkać. Wielkiego zaskoczenia nie było. Można było się tego spodziewać, że radni zagłosują w ten sposób. To źle wróży na przyszłość. Jeżeli Pan prezydent używa takiej argumentacji, oznacza to, że ta zabudowa będzie w ten sposób prowadzona. Mieszkańcy muszą być przygotowani, że te bloki mogą powstawać – powiedział Artur Pawłowski.

– Bzdurne gadanie i kłamstwa radnych NMNS i opozycji doprowadziło do zmiany mojego zdania. Rozumiem, że robimy błędy, rozumiem, że prezydent robi błędy. Każdy robi błędy, ale trzeba wyciągać z tego wnioski. Myślę, że deweloperem będzie można porozmawiać o więcej zieleni czy plac zabaw dla mieszkańców. Trzeba rozmawiać, zamiast bić pianę. – tak radny Janusz Klejment odpowiedział na nasze pytanie dot. zmiany zdania w temacie budowy nowego bloku.

Przewodniczący Rady Gminy nie udzielił nam komentarza w tej sprawie.

Blok ma powstać w miejscu obecnego zniszczonego budynku przy legionowskim wiadukcie, w sąsiedztwie restauracji Carska i parkingu wielopoziomowego. Na działce liczącej blisko 3,3 tys. m2. Prócz 64 mieszkań, ma powstać również garaż podziemny z 59 miejscami postojowymi. Pozostałe 37 miejsc parkingowych ma powstać przy bloku. Deweloper planuje aby budynek został ogrodzony od strony północnej i północno-wschodniej, w części graniczącej z sąsiednimi działkami budowlanymi. W częściach graniczących z ulicą działka nie będzie ogrodzona. Wjazd do garażu znajdować się będzie od strony południowo-zachodniej.

Komentarze

12 komentarzy

 1. tomo65 odpowiedz

  Ciągłe narzekania na tych radnych ale co wybory to te same gęby wygrywają w cuglach

 2. Merek333 odpowiedz

  “Trzeba rozmawiać, zamiast bić pianę. – Janusz Klejment. ”
  Temu Panu już dziękujemy. Jak będzie z nami “rozmawiał” w sprawie kolejnej kadencji, to też to usłyszy. Kiedy chce Pan rozmawiać? Jak stanie blok?
  Poprosi Pan dewelopera, by posadził dwie tuje przy wejsciu? A figa, będzie jedna tuja, i takiego “..uja ” nam Pan zrobisz…

 3. Citizen odpowiedz

  Trzeba utrwalać w społeczeństwie nazwiska tych, którzy przyczynili się do tego czyli m.in. AGATA ZAKLIKA i JANUSZ KLEJMENT głosowali teraz za tym aby nasze miasto było bardziej zakorkowane, aby nie było gdzie zaparkować, aby wprowadzali się kolejni nowi ludzie, którzy nie będą tu płacić podatków ani wiązać przyszłości z naszym miastem. Oczywiście również RYSZARD BRAŃSKI i reszta z KO.

  1. Obserwator odpowiedz

   Tiaaa nie utrwalić a napiętnować i ignorować w życiu gospodarczym. Miałem sprawy notarialne ale nie skorzystałem z usług Klejmenta ponieważ uważam że działa na szkodę miasta i powinno się go ignorować businessowo. Nie wiem co z tego będzie miała Zaklika poza pogardą Legionowian. Klejment pewnie będzie miał 64 akty notarialne. Czyli xx zł X 64 mieszkania + 59 miejsc postojowych. Ot taki mały interesik.

   1. dazadler odpowiedz

    A od kiedy to Klejment radny – drukarz równa się Klejment notariusz? Pierwszy jest Janusz, a drugi Zbigniew. Fakt to rodzina, ale nie ta sama osoba, zanim coś napiszesz sprawdź.

    1. Kate odpowiedz

     I na pewno ze sobą nie współpracuję i siebie nie wspierają. Podobnie jak majątek żony posła nie nie jest majątkiem samego posła.

   2. Piotr odpowiedz

    Mam wrażenie że powoli ale jednak coś zaczyna się zmieniać. Wystarczy prześledzić komentarze zamieszczone chociażby na facebooku. Do tej pory wierni pretorianie próbowali udowodnić że Legionowo potrzebuje nowych bloków, nowych mieszkańców. Od jakiegoś czasu siedzą jednak cicho, poznikały listy znajomych w których chwalili się “znanymi” ale niekoniecznie lubianymi lokalnymi politykami
    Zmęczeni warunkami życia mieszkańcy Legionowa zaczynają wytykać ich palcami

    1. pieron odpowiedz

     a co tu sie moze zmienic wygra ten kto wiecej obieca ochłapów taki mamy naród ciemny nie widzi ze jedna i gruga reka jest tego samego złodzieja

 4. Mart odpowiedz

  Zieeeeew….! A co i kto ma budować w mieście, którego władza nie ma na nie pomyslu? Beda zaklinać dalej rzeczywistość, mówiąc, ze Legionowo nie jest już sypialnia Warszawy, a jednocześnie tą łatkę sypialni potwierdzając. Czyny, nie słowa, drodzy Panowie… Choć wiem, ze wy juz kladziecie na to wszystko, od lat, lache.

 5. Radosław Rumian odpowiedz

  Roman to geniusz. Jedno głosowanie i bezwartościowy kawałek terenu ze starą budą staje się atrakcyjnym gruntem deweloperskim a domki jednorodzinne przekształcają się w “tramwaje”.

 6. Miodek odpowiedz

  Pięknie, w jednej gminie walczą z blokiem, a w drugiej przyjmują jeszcze więcej. Czy może być u nas jeszcze ciaśniej?

  1. MysioPysio odpowiedz

   Może i będzie, bo ludzie chodzą głosować na takiego prezydenta i takich radnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *