LEGIONOWO. Radny Dziedzic złożył rezygnację. Mamy oświadczenie!

2017-07-31 4:19:27

Józef Dziedzic zrzekł się mandatu radnego. Oznacza to wybory uzupełniające do Rady Miasta Legionowo w okręgu nr 5 na Piaskach, w ciągu 2 najbliższych miesięcy. Powodem rezygnacji jest brak współpracy ze strony władz miasta oraz utrudnianie mu pracy na rzecz mieszkańców

W piątek (28.07) ok. południa dotarła do redakcji TiO informacja o zrzeczeniu się mandatu przez legionowskiego radnego Józefa Dziedzica. Była ona o tyle zaskakująca, że do wyborów samorządowych mamy tylko nieco ponad rok. Natomiast Józef Dziedzic to nie tylko doświadczony samorządowiec, zasiadający w Radzie Miasta 4 kadencję, ale także społecznik z krwi i kości.

Zawadzał rządzącym

Według pierwszych doniesień, powodem jego rezygnacji było pojawienie problemów i trudności w działalności radnego. Później otrzymaliśmy oświadczenie, prezentujemy je obok w ramce, z którego możemy się dowiedzieć, co zaważyło na podjęciu takiej, a nie innej decyzji. Jednak już od dłuższego czasu można było zaobserwować, że radny Dziedzic zawadzał prezydentowi Smogorzewskiemu i grupie popierających go radnych. Przykładem tego było wystawienie w ostatnich wyborach samorządowych w jego okręgu wyborczym, jako kontrkandydata, młodego pracownika ratusza. A następnie lansowanie go przez władze, przez ostatnie 3 lata, mimo że przegrał z Dziedzicem.

Nie chciał być klakierem

Do sekowania radnego niewątpliwie przyczyniło się przejście jego ugrupowania – stowarzyszenia NASZE MIASTO NASZE SPRAWY (NMNS) do opozycji. Stowarzyszenie postanowiło bowiem, że jego członkowie nie mogą ograniczać się do pełnienia roli klakierów, bezkrytycznie popierających władze miasta, ale powinni też rzeczowo recenzować poczynania tych władz. Spowodowało to odejście większości członków klubu, którzy nie chcieli narażać się prezydentowi Smogorzewskiemu. Jednak Józef Dziedzic pozostał. – Jego decyzja może być niezrozumiała dla wielu osób, ale to były wojskowy, człowiek honoru, nie poddający się koniunkturalizmowi. Od lat z zaangażowaniem pracował nie tylko na rzecz mieszkańców Osiedla Piaski, ale zawsze kierował się dobrem wszystkich mieszkańców Legionowa. – mówi Bogdan Kiełbasiński, prezes Stowarzyszenia NMNS.

Grupa trzymająca władzę

Zdaniem Bogdana Kiełbasińskiego, w Legionowie powstała lokalna “grupa trzymająca władzę”, która traktuje to miasto jak prywatną własność. Dziedzic nie chciał popierać kontrowersyjnych uchwał dotyczących np. wprowadzanych “na zamówienie” zmian planu zagospodarowania przestrzennego dla działek przeznaczonych na inwestycje prywatnych deweloperów. Miał własne zdanie i nie obawiał się krytycznie wypowiadać. Dlatego był niewygodny. – Ta jego niezależność spowodowała, że ostatnio wszelkie jego inicjatywy były blokowane przez legionowskich włodarzy i popierających ich radnych. Jego rezygnacja to protest przeciwko marginalizacji – mówi Bogdan Kiełbasiński

WD

Poniżej prezentujemy oświadczenie byłego radnego: Józefa Dziedzica

Józef Dziedzic

Z trudem i nie bez wątpliwości, co do słuszności podjętej decyzji, 28 lipca br. zrzekłem się mandatu radnego Rady Miasta Legionowo. Mandatu zaufania, jakim obdarzyli mnie mieszkańcy Osiedla Piaski. Dzięki współpracy z nimi Osiedle wypiękniało. Niestety, od początku obecnej kadencji w swojej działalności radnego napotykałem coraz więcej problemów, aby ten mandat wypełniać należycie. Zawsze ceniłem sobie partnerskie relacje z władzami samorządowymi, a tego zaczęło brakować. Jestem również rozczarowany, że niezależność i różnice zdań w Radzie Miasta Legionowo przestały być postrzegane jako wartości demokratyczne, a stały się powodem do wykluczania wybranych radnych z wypełniania służby na rzecz mieszkańców. Dziękuję moim wyborcom i deklaruję dalszą aktywność społeczną w ramach działalności Legionowskiego Stowarzyszenia Promocji Samorządności NASZE MIASTO NASZE SPRAWY.
Józef Dziedzic

Komentarze

2 komentarze

 1. molek odpowiedz

  Józefie !!
  Jesteś Wielki !!
  Pozdrawiam
  Mietek Olszówka

 2. lol odpowiedz

  teraz Aksamit haha ha

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *