Facebook
LEGIONOWO. Rampa nie dla kierowców

2016-01-28 1:42:26

PKP zamierza postawić znak zakazu wjazdu na rampę kolejową w Legionowie od strony osiedla Piaski. Oznacza to, że kierowcy, którzy tak chętnie i tłumnie zostawiają tam samochody już wkrótce stracą kolejne miejsca parkingowe.

O zamiarach postawienia przez kolejarzy znaku zakazu wjazdu na rampę dowiedzieliśmy się przy okazji zadanych pytań ws. zbyt rzadko odśnieżanej i posypywanej piaskiem z solą w okresie zimowym kolejowej platformy od strony osiedla Piaski. Ponieważ czytelnicy informowali o kłopotach z bardzo śliską, bo oblodzoną w ostatnim czasie rampą kolejową, chcieliśmy uzyskać odpowiedź, co kolejarze zamierzają uczynić, aby poprawić bezpieczeństwo w tym miejscu. Jak się okazało, kolejarze „szybkim cięciem” postanowili rozwiązać problem często oblodzonej w okresie zimowym platformy. – Rampa przy stacji w Legionowie nie jest miejscem przeznaczonym do parkowania. Wkrótce zostanie tam ustawiony znak zakazu wjazdu – usłyszeliśmy w biurze prasowym PKP S.A.

Nie jest to zapewne dobra informacja dla mieszkańców Legionowa, zostawiających w okolicy dworca swoje pojazdy. Nie dość, że niedawno musieli oni przełknąć gorzką pigułkę związaną z uchwaleniem przez radnych uchwały zezwalającej prezydentowi Legionowa na 20-letnie wydzierżawienie Centrum Komunikacyjnego, co w praktyce oznacza koniec marzeń o bezpłatnym parkowaniu na wielopoziomowym parkingu oddalonym o kilkanaście metrów od rampy, to jeszcze za jakiś czas odbierze im się możliwość parkowania swych pojazdów w tym miejscu. Jednak to nie na PKP spoczywa obowiązek zapewnienia mieszkańcom miejsc parkingowych, a kolejowa rampa z całą pewnością nie służy do tego.

DB

Więcej o tej sprawie przeczytasz:

LEGIONOWO. Śliski problem z rampą

Komentarze

9 komentarzy

 1. Razor odpowiedz

  Nie po to legionowskie władze wybudowały sobie za nasze i Szwajcarów pieniądze wypasiony dworzec z parkingiem aby teraz robić sobie konkurencję i uruchomič jakąś komunikację miejską.
  W innych miastach myśli się o własnych mieszkańcach a nie jedynie o tym jak komuś nabić kabzę
  Dlatego nie liczcie na zmiany w Legionowie przy obecnej skupieniach

  1. Razor odpowiedz

   Miało być przy obecnej władzy

 2. Robert odpowiedz

  “Jest sprawna komunikacja dowożąca z różnych części powiatu do węzła komunikacyjnego. Jeśli są miejsca niewystarczająco obsłużone walczcie o to. Im mniej samochodów tym lepiej.”

  Sprawna komunikacja to była ponad 10 lat temu, kiedy po Legionowie jeździły mikrobusy, ( 4 linie)
  jeździł wodociąg jeździły L-Busy, ale czego oczekiwać kiedy Urzędnicy Legionowscy podstawiają pod Starostwo Powiatowe 731 w godzinach i dniach jego funkcjonowania ( pierwszy dojeżdża 20 min przed 8, od tak by zdążyli do pracy ) Mieszkańcy z okolic to już się nie liczą bo po 18 już autobusu nie mają, w weekendy tak samo. Kto w tym mieście rządzi ? ale fakt, gdyby poprawić komunikacje to byłoby mniej aut.

 3. marko_o odpowiedz

  Nie jest to fajny obrazek, że wszystko wszędzie obstawione jest blachą. Niektórzy najchętniej wjeżdżaliby na schody albo i na perony, żeby mieć bliżej do pociągu albo jeszcze lepiej wjeżdżaliby do pociągu prosto z mcdrive ze śniadania. Wraz z otwarciem parkingu poziomowego to chyba oczywiste, że rampa musi zostać zamknięta dla ruchu pojazdów.
  Samochód w obecnej postaci należy traktować jako dobro luksusowe. To transport nieekologiczny, zaśmieca, zabiera przestrzeń publiczną. To taka spuścizna po czasach bezrefleksyjnego rozwoju gdzie ludzie poczuli wolność, że mogą szybko się przemieszczać i kierować własną kierownicą. Marketingowcy też zrobili swoje. Teraz wiemy, że okupione to jest dewastacją środowiska a ten komfort siedzenia w fotelu i kręcenia kierownicą nie powinien być priorytetem dla projektowania przestrzeni miast dla dobra naszego i przyszłych pokoleń 🙂
  Jest sprawna komunikacja dowożąca z różnych części powiatu do węzła komunikacyjnego. Jeśli są miejsca niewystarczająco obsłużone walczcie o to. Im mniej samochodów tym lepiej.

  Panie Prezydencie kiedy wreszcie wprowadzona zostanie płatna strefa parkowania w centrum miasta?!

  1. Daro odpowiedz

   Przestań nas karmić nędzną propagandą
   Samochód w Legionowie to nie dobro luksusowe, to konieczność. Mieszkańcy są zmuszeni do korzystania ze swoich samochodów bo chcą szybko dojechać na stację, a po powrocie muszą zdążyć odebrać dziecko z przedszkola
   Miasto im w tym nie pomaga, Legionowo jako jedne z niewielu miast tej wielkości nie posiada własnej komunikacji lokalnej
   Sprawna komunikacja o której wspomniał nasz piewca propagandy to parodia i namiastka komunikacji
   Te autobusiki kursują w sposób przypadkowy i na przypadkowych trasach, nazwać to komunikacją to przesada
   Już od dawna postuluję że utworzenie komunikacji miejskiej z prawdziwego zdarzenia rozwiąże wiele problemów
   Znikną problemy z parkowaniem, piesi odzyskają zagarniętą przez samochody przestrzeń, zamiast betonowego kloca parkingu mielibyśmy sprawną komunikację
   Ale to musi zrobić miasto

 4. piaski odpowiedz

  Ten artykuł to normalnie strzał tzw. we własne kolano. Ale to nic dziwnego, ostatnio ToiOwo ciągle się gubi i po raz kolejny nie jest w stanie właściwie określić problemu.

 5. M odpowiedz

  Bardzo dobrze, w końcu będzie można normalnie przejść, nie bojąc się o potrącenie.

  1. Daro odpowiedz

   “Bardzo dobrze, w końcu będzie można normalnie przejść, nie bojąc się o potrącenie.”

   Nie dziwią mnie już takie komentarze, przecież to Polska
   Bardzo dobrze że sąsiadowi spalił się dom nie będzie się ch…j wywyższał
   Bardzo dobrze że zabrali miejsca do parkowania których i tak jest na lekarstwo, nie będą ch…e wozić samochodami

 6. Zerwikaptur odpowiedz

  Cyt.: “Nie jest to zapewne dobra informacja dla mieszkańców Legionowa, zostawiających w okolicy dworca swoje pojazdy.” Tych jak piszecie, mieszkańców Legionowa, jest nic albo wcale, zwłaszcza zostawiających na rampie, raczej powinno być napisane mieszkańców powiatu… W sumie to ktoś narobił zadymy, że jest ślisko nie mając pojęcia, iż parkowanie tam było i tak… półlegalne. Teraz możemy “podziękować” wszystkim zadymiarzom za brak miejsca do parkowania. 🙁
  Normalnie łapki opadają na głupotę ludzką!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *