LEGIONOWO. Ratusz łamie prawo o referendum!

2017-03-22 4:04:33

Ustawa o referendum lokalnym wyraźnie zabrania prowadzenia kampanii referendalnej na terenie urzędów administracji rządowej i samorządowej oraz sądów. Tymczasem już od kilku dni legionowskie władze prowadzą kampanię negatywną wobec planów przyłączenia Legionowa do metropolii warszawskiej, a ulotki można bez problemu dostać chociażby w głównym holu budynku Urzędu Miasta. Jest też ogromny baner, który zawisł przed kilkoma dniami na szczytowym piętrze ratusza… Wszystko wskazuje na to, że łamane jest prawo!

Ustawa z dnia 15 września 2000 r. o referendum lokalnym w art. 29, pkt. 2 stwierdza: „Zabrania się prowadzenia kampanii referendalnej na terenie: 1) urzędów administracji rządowej i samorządowej oraz sądów”. Tymczasem już od kilku dni ogromny baner z napisem „Weź udział w referendum 26 marca Powiedz NIE dla Mega Warszawy” wisi sobie na szczytowym piętrze budynku legionowskiego ratusza. Dodatkowo w samym budynku, urzędnicy „zadbali” o to, aby petenci przychodzący przy okazji różnych spraw, mogli otrzymać ulotkę zawierającą dokładną instrukcję jak zagłosować w zbliżającym się niedzielnym (26 marca) referendum. Jest to wyraźne naruszenie przez ratusz Ustawy o referendum. – Władze tak się boją o własne stołki, że już nawet posuwają się do najbardziej prymitywnych zagrań. A jak widać, ignorowanie prawa weszło im już w krew – skomentował to pan Rafał, jeden z naszych czytelników.

P1360099

Powyższe działania miejskich urzędników to nie jedyne w ostatnim czasie skierowane przeciwko ustawie Sasina. Ponadto organ prasowy ratusza jakim jest “Miejscowa na weekend” powiela treści z ulotek, które można dostać w Urzędzie Miasta oczywiście z dokładną instrukcją, jak mają mieszkańcy zagłosować. Dodatkowo już od kilku dni na wejściach do klatek schodowych legionowskich spółdzielczych bloków porozwieszane zostały plakaty oczywiście zawierające jedynie “słuszne” przesłanie do mieszkańców naszego miasta odnośnie zbliżającego się referendum.

P1360034

DB

Komentarze

17 komentarzy

 1. Robert odpowiedz

  Zadrożny ???? Nigdy !!!!!!!

 2. Kati odpowiedz

  Kacyków lokalnych zawsze można zmienić, ale jak zostaniemy “wessani” doStolycznego cyrku to już po ptakach. Głosuję za wolnym Legionowem.

 3. Janek odpowiedz

  Ratujmy Legionowo przed Smogorzewskim, Grabcem i Rosiakiem!!!

 4. Dario odpowiedz

  Nie dla mega Warszawy.tak dla Legionowa i jego wlodarzy

 5. Ola odpowiedz

  A przed chwilą Zadrożny z ekipą szykowali się przed stacją do rozdawania czegoś gorącego. Cóż desperacja w walce o swoje stanowisko siega zenitu. Mam nadzieję że wziął w tym czasie urlop wypoczynkowy bo nie płace mu za agitację.

 6. Danuta odpowiedz

  A ja idę i będę głosować przeciw przyłączeniu LEGIONOWA do Warszawy. Tu jest moja mała ojczyzna, mój świat. Jak chciałabym mieszkać w WARSZAWIE to dawno bym to zrobiła.

 7. śliski stefan odpowiedz

  Platformiany Romek widzę, że nieźle w siuśki leci. Kolejne udzielne księstewko platformianego barona w zagrożeniu. I dobrze. Koleżka Grabiec pewnie też marną minę ma.

 8. Tadeusz Stolarek odpowiedz

  Chciałem iść na referendum, spełnić obywatelski obowiązek i zagłosować na “NIE” ale widząc co się wyprawia za farsa to rezygnuję w ogóle z pójścia

 9. Janek odpowiedz

  W sali konferencyjnej SMLW odbyło się specjalne spotkanie Rosiaka i Smogorzewskiego z pracownikami administracji i gospodarzami bloków spółdzielczych, na którym to pracownicy zostali poinstruowani, że w ramach swoich obowiązków oprócz przyklejania na drzwiach klatek propagandowych plakatów UM i wrzucania ulotek do skrzynek, mają też chodzić po blokach i namawiać mieszkańców do głosowania na NIE dla Mega W-wy.

 10. a odpowiedz

  Właśnie przez tę natrętną propagandę, która ma czelność mówić mi jak mam zagłosować nie wezmę udziału w tym referendum. Obawiam się tylko, że większość tych starszych ludzi zamieszkujących bloki, na których pojawiły się plakaty z instrukcją jak głosować niestety da się nabrać i oszukać.

 11. Natalia Makowska odpowiedz

  PS. Redakcjo “To i Owo” – domenę powinniście zmienić na .pl za wczasu. Tak żeby nie napytać sobie biedy.

 12. Natalia Makowska odpowiedz

  Ja głosuję przeciw przyłączeniu. To chyba jasne, że nie po to chcą nas przyłączyć żeby nam było lepiej tylko po to żeby mieć więcej głosów PISowskiego elektoratu za PISowskim prezydentem mega Warszawy. Król Ja… o sorry, prezes partii (PREZES PARTII) nie cofnie sie przed niczym żeby zdobyć władzę totalitarną (jego rodzina odczuła to najdotkliwiej czego więc spodziewać ma się szary obywatel).

 13. Anna odpowiedz

  Przesłanie wylądowało też w blokach prywatnych wspólnot.

 14. antysmog odpowiedz

  Dlatego jestem “Za” nasze pieniądze marnują na kupę śmieci . Do tego martwią się o własne tyłki. Z moich podatków pasożytów nie będę utrzymywał

  1. ol odpowiedz

   Za to będziesz utrzymywał włodarzy Megawarszawy. Gratuluję rozsądku.

   1. Edmund odpowiedz

    W zdecydowanie mniejszej ilości niż obecnie ale… Twój wybór.

 15. sensja odpowiedz

  No i masz babo placek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *