LEGIONOWO. Dofinansowania po znajomości?

2019-04-11 8:18:51

Miasto przeznaczyło 20 tys. złotych na warsztaty hiphopowe dla nastolatków. Motywem przewodnim ma być 100-lecie nazwy Legionowo. W warsztatach weźmie udział 20 osób. Organizatorem Hip Hop Challenge jest Fundacja „Czas Kultury” należąca do rodziny byłego radnego, a obecnie pracownika ratusza Adama Aksamita

W ub. tygodniu w internecie pojawiła się informacja o organizowanych przez Teatr 13 oraz studio Baza warsztatach pod okiem byłego radnego Adama Aksamita oraz kilku undergroundowych raperów. Wśród zaproszonych do Legionowa znaleźli się m.in.: Bonus RPK, Amator MF, Czerwin TWM, Łapa TWM, legionowski Kopczyk LS, Adol WKZ oraz EMKA.

Raperskie warsztaty

Przez miesiąc 20 osób pod okiem ww. raperów będzie uczyło się wyrażania i opisywania emocji w tekstach hiphopowych, technik rapowania w warunkach studyjnych i scenicznych. Prócz zajęć z raperami uczestnicy warsztatów, odbędą zajęcia z dykcji i emisji głosu, które poprowadzone będą przez aktorów Teatru Trzynastka: Adama Aksamit i Sebastiana Jaskółowskiego.

Nagranie warte 20 tys. złotych

Celem warsztatów jest stworzenie i wydanie jednego utworu dotyczącego 100 rocznicy nadania nazwy Legionowo i zaprezentowanie go w trakcie imprezy miejskiej w dniu11 maja br. Warsztaty pod nazwą Hip Hop Challenge w całości są sponsorowane z budżetu Miasta. Dla porównania lider legionowskiego zespołu Sexbomba Robert Szymański otrzymał 2 razy niższą dotację na organizację koncertu pod legionowską Areną.

Grant dla pracownika

Organizatorem warsztatów jest Fundacja „Czas Kultury” należąca do rodziny byłego radnego (2014-2018) Adama Aksamita. Obecnie jest on pracownikiem Urzędu Miasta Legionowo na stanowisku sekretarza w Biurze Rady Miasta, gdzie ma służyć pomocą merytoryczną nowym radnym, m.in. w pisaniu pism.

KOMENTARZ

Po przegranej radnego w wyborach samorządowych, prezydent Roman Smogorzewski nie zapomniał o swoim „żołnierzu” znanym z organizowania imprez i heppenigów wspierających kampanie wyborcze Romana Smogorzewskiego. Radny został zatrudniony w Urzędzie Miasta. Jak się okazuje popieranie Prezydenta Legionowa procentuje, nie tylko możliwością zatrudnienia na wymyślonym, bo nie istniejącym dotychczas stanowisku ale i możliwością uzyskania grantów i dofinansowań.

QK

Komentarze

12 komentarzy

 1. Beatka odpowiedz

  Co to za jakąś chora akcja… Aksamit zawsze ciągnął kasę… Ogółem to długów ma u ludzi a sam korzyści czerpie. Czas po płacić może zaległe od lat długi i wypłacić wynagrodzenia współpracownikom panie aksamitny

 2. bialy84 odpowiedz

  ta, a połowa jak nie lepiej uczestników tychże warsztatów to dzieci rodziny i znajomych organizatorów.

 3. Krezysztof odpowiedz

  Ale co tu jest oszczerstwem Panie były radny, obecny pracowniku ratusza, wielki aktorze i dyrektorze?

 4. Dazadler odpowiedz

  PROSZĘ O SPROSTOWANIE STANOWISKA PANA AKSAMITA, GDYŻ JEST ON ZATRUDNIONY NA STANOWISKU SEKRETARKI A NIE SEKRETARZA. SEKRETARZEM W URZĘDZIE MOZE BYĆ TYLKO JEDNA OSOBA I JEST TO PANI SZCZEPANIK.
  STANOWISKO ZAJMOWANE PRZEZ P. AKSAMITA JEST STANOWISKIEM POMOCNICZYM A W URZĘDZIE W LEGIONOWIE TAKIE STANOWISKO TO SEKRETARKA, NIEZALEŻNIE CZY ZAJMUJE JE KOBIETA CZY MĘŻCZYZNA. POZDRAWIAM WSZYSTKIE MĘSKIE LEKGIONOWSKIE SEKRETARKI 😛

 5. Konieczny odpowiedz

  No tak najlepiej jakby wszystko działo się za darmo. Nikt nie brał żadnej kasy. Każdy musi zarobić poświęcić swój czas. Za to też trzeba zapłacić. Jeśli są państwo tacy madrzy to trzeba samemu zabrac sie do robott i coś organizować a nie lamentować. Poza tyk jesli coś sie nie zgadza sa od tego odpowiednie instytucje można przecież złożyć doniesienie na prokuraturze. Prokurator będzie musiał przeprowadzić śledztwo

  1. Ewa odpowiedz

   Nie chodzi o to, że ktoś zarabia poświęcając swój czas, tylko o to, że są to pieniędze publiczne, wydawane wg “widzi mi się” Prezydenta. A on nie jest od tego, żeby jemu się widziało, i żeby utrzymywał za nasze podatki armię swoich popleczników, tylko ma jako gospodarz, pilnować kasy i wydawać ją mądrze. Akurat w przypadku radnych jest to sprawa co najmniej śliska, bo wygląda na jakiś deal obu Panów. I tu trzeba, by takie działania były klarowne, nie tylko dla Urzędników, ale przede wszystkim dla ludzi za pieniądze których, pracują.

 6. Krzysiek odpowiedz

  No może niech już lepiej zajmie się tym swoim teatrzykiem, bo jako radny …. Moim zdaniem, nic nie zrobił dla mieszkańców. Dramat i komedia. Zawsze głosował tak jak od niego oczekiwali Romek i reszta. W komisji rewizyjnej, wbrew faktom i rozumowi krył tylko występki władzy.
  Ale nie podoba mi się, że znowu finansowany jest z ratusza czyli dalej ciągnie kasę pochodzącą z moich podatków!!!

  1. Bożena odpowiedz

   jako radny Aksamit konsumował nasze podatki w swoich dietach, nic więcej nie zrobil. Jako zwykły mieszkaniec znienacka został sekretarką u Romana S. a drugą ręka wyciąga pieniądze na jakieś żałosne podrygi, dla zmylenia nazywane przez ratusz cyt.: “kulturą”. Swoim uczniom powtarzam: kontaktu z kulturą szukajcie w Warszawie, szukajcie w sieci i pojedźcie SKM, bo nasze miasto nie jest nawet karykaturą kultury a wszystkie inicjatywy od lat kręcą się wokół tych samych, slabych nazwisk.

  2. Czarny odpowiedz

   Teatrzyk to ty Krzysiu robisz. Adam dbał przede wszystkim o rozwój kultury w Legionowie. Wielu ludzi jest mu za to wdzięczna. Ciężko pracował by zdobyć swoje stanowisko i zaufanie ludzi.

   1. Robi odpowiedz

    Jeśli tak ma wyglądać “dbanie o rozwój kultury”, to niechaj kultura w legionowie zginie. “Ciężko pracował, by zdobyć zaufanie ludzi” – zajady pękły już połowie miasta panie Aksamit 🙂

 7. Ewa odpowiedz

  To pewnie nie jedyne pieniądze jakie z naszych podatków płyną do radnych. Może warto prześwietlić pod tym kątem wydatki ratusza i podległych mu instytucji? Kto komu ile i za co.

  1. Andrew odpowiedz

   Ewo, a Ty dopiero dziś dowiedziałaś się o praktykach LMS, Legionowskiej Mafii Samorządowej? Zacznij od sprawdzenia, jak szybko z majątku gminy Legionowo wyprowadzono nieruchomości za 200 mln zł i zaczęto je już sprzedawać krewnym i znajomym królika a po obu stronach translacji stoi to samo szemrane towarzystwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *