LEGIONOWO. Remont w przychodni “Na Górce”

2020-05-06 6:55:58

Trwają prace związane z modernizacją Zakładu Opieki Zdrowotnej “Legionowo” przy ul. Sowińskiego 4. To jedno z największych przedsięwzięć inwestycyjnych Powiatu Legionowskiego w tym roku, którego koszt wyniesie blisko 5,5 mln złotych. Zakończenie remontu przewidziano na wrzesień

To już kolejny etap modernizacji obiektu, którą zaplanowano przede wszystkim z myślą o pacjentach, aby mogli korzystać z nowoczesnych rozwiązań w przyjaznym i estetycznym otoczeniu. Wcześniej remont przeszła część budynku, w której znajdują się obecnie rehabilitacja, nocna i świąteczna pomoc lekarska, rejestracje dla dzieci zdrowych i chorych z poradniami oraz rejestracja ogólna z częścią holu. W ramach robót przebudowywane jest prawe skrzydło budynku oraz jego piwnice. Prace obejmują także rozbudowę klatki schodowej, reorganizację gabinetów, wymianę podłóg, instalacji wewnętrznych oraz dostosowanie obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Wykonywana jest również instalacja wentylacji mechanicznej ze schładzaniem powietrza we wszystkich pomieszczeniach. Remont dotyczy ponadto piwnic i garaży, których wjazdy zostaną przystosowane do wymiarów pojazdów ratowniczych. Wyremontowany obiekt będzie dostosowany do aktualnych przepisów ochrony pożarowej. Wokół budynku powstaną nowe chodniki i elementy małej architektury – ławki, stojaki na rowery i kosze na  śmieci.

Prowadzone roboty nie wpływają na ciągłość działania przychodni. Zmodernizowany obiekt zostanie zintegrowany i połączony funkcjonalnie oraz komunikacyjnie z przebudowaną wcześniej częścią budynku.

Źródło: www.powiat-legionowski.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *