LEGIONOWO. Remonty na Kwiatowej 90 w zawieszeniu

2018-03-28 7:57:41

Mieszkańcy komunalnego bloku przy Kwiatowej 90 borykają się z wieloma problemami. KZB zwleka z termomodernizacją budynku oraz remontem klatek. Ponadto droga do bloku jest w opłakanym stanie


Jak informowaliśmy w numerze To i Owo z 14 marca br. w bloku na Kwiatowej, w mieszkaniu komunalnym zarządzanym przez spółkę miejską KZB w 2015 r. zamontowano kuchnię węglową. W ubiegłym roku kuchnia zepsuła się, pierwsza naprawa niewiele dała i w mieszkaniu w czasie mrozów mimo opalania nadal jest zimno. Podjęto decyzję o założeniu pieca na gaz, jednakże data jego zamontowania nie jest nadal znana. Jak się okazuje nie jest to jedyna sprawa, z którą zwleka KZB, na liście oczekujących przedsięwzięć jest termomodernizacja budynku, remont klatek schodowych oraz remont drogi dojazdowej do bloku.

Termomodernizacja i wymiana pieców

Mieszkańcy budynku przy Kwiatowej 90 od lat proszą o termomodernizację swojego bloku. KZB brak termomodernizacji zrzuca na brak dofinansowania ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Na przełomie lutego i marca ubiegłego roku, KZB w liście do jednego z naszych czytelników poinformowało, że nabór wniosków na dofinansowanie rozpocznie się do końca I kwartału 2018 r. i dopiero wtedy będzie szansa na ocieplenie budynku przy Kwiatowej. Poprzednio złożony wniosek o docieplenie budynku przy Kwiatowej 90 nie spełniał kryteriów merytorycznych i został przez Zarząd WFOŚiGW odrzucony.

Remont klatek

Jak poinformowali nas mieszkańcy bloku przy ulicy Kwiatowej nr 90 na remont klatek czekają już podobno od 15 lat. KZB w w piśmie z zeszłego roku poinformowało, że uwzględni w planach remontowych odnowienie klatek schodowych dopiero po zakończeniu sezonu grzewczego. Jednakże z pisma nie dowiadujemy się który miałby być to rok. W uchwale o programie gospodarowania mieszkaniowym zasobem Gminy Miejskiej Legionowo na lata 2018 – 2022 zagospodarowano pieniądze na podstawowe czynności konserwacyjne, nie wiadomo jednak czy obejmą one remont klatek. Zapytaliśmy o tę sprawę KZB, ale do zamknięcia numeru nie uzyskaliśmy żadnej odpowiedzi.

Droga dojazdowa

Mieszkańcy prosili również o remont drogi prowadzącej do bloku. Droga przez lata była jedynie wyrównywana co nie poprawiło jej stanu. Choć właścicielem drogi jest Gmina to KZB poinformowało mieszkańców bloku, że z uwagi na brak tytułu prawnego do gruntów zajętych pod drogę dojazdową aktualnie nie jest możliwe uzyskanie pozwolenia na budowę, bądź zgłoszenie robót budowlanych i przeprowadzenia remontu drogi. Jak ustaliliśmy droga jest własnością gminy, podobnie własnością gminy jest również KZB dlatego też zastanawiająca jest ich postawa. Czy zupełnie nie interesują ich potrzeby mieszkańców?

KT

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *