LEGIONOWO. Resztki ławek „szukają” właściciela

2020-08-18 8:14:31

Zdewastowane ławki w pobliżu pawilonu handlowego przy ul. Zegrzyńskiej szpecą osiedle. Radny Mirosław Grabowski podjął działania w celu uporządkowania terenu, jednak spraw nie jest jak by się mogło wydawać prosta


Ławki, znajdujące się w pobliżu pawilonu handlowego, lata swojej świetności już dawno mają za sobą. W obecnym stanie, te pozostałości trudno nawet nazwać ławkami. To wystająca z ziemi kupa żelastwa, która zagraża bezpieczeństwu i szpeci wizerunek osiedla. Jednocześnie pawilon handlowy i zlokalizowane tam ławki to częsty punkt odpoczynku mieszkańców robiących codzienne zakupy w osiedlowych sklepach.

Szpecą wizerunek osiedla

Ten negatywny obraz ujawnił się teraz jeszcze bardziej po tym, jak firma Skanska w ramach prowadzonych prac na drodze krajowej DK61 w Legionowie dokonała przebudowy znajdującego się w sąsiedztwie skrzyżowania. Jak udało się ustalić radnemu Mirosławowi Grabowskiemu, który jest jednocześnie zastępcą przewodniczącego Społecznej Rady Osiedla Piaski, teren na którym zlokalizowany jest pawilon handlowy (działka nr 1/806 obr. nr 63) znajduje się w użytkowaniu wieczystym Wojskowego Przedsiębiorstwa Handlowego Sp. z o.o. Dlatego, też radny właśnie do tego przedsiębiorstwa skierował swoje pismo w sprawie uporządkowania terenu przed tym pawilonem.

Czyj to teren?

Na odpowiedź radny nie musiał długo czekać, bo już w dwa dni po zadaniu pytań otrzymał informację, iż teren nie należy do WPH Sp. z o.o. Jednak władze tego przedsiębiorstwa biorąc pod uwagę, iż taki obraz psuje również wizerunek ich pawilonu handlowego poinformowały radnego Grabowskiego, że zwróciły się w tej sprawie do GDDKiA, a ta obiecała, że teren ten uporządkuje firma Skanska.
Wydawało się, że znalazł się wreszcie właściciel tego terenu. Nic jednak bardziej mylnego. Radny Grabowski chcąc potwierdzić otrzymaną informację u źródła czyli wykonawcy przebudowy drogi DK61 otrzymał informację, iż rzeczywiście taka prośba wpłynęła. Jednak realizacja tego zadania już nie jest taka oczywista, bo teren ten, jak się okazuje, nie należy prawdopodobnie do GDDKiA.

Czy będą nowe ławki

Jak zapewniono radnego, Skanska dokona oceny i ustalenia granicy działek i dopiero wówczas podejmie stosowne działania. Tak więc, pewnie na porządek w tym rejonie osiedla Piaski przyjdzie mieszkańcom jeszcze trochę poczekać. Najbardziej obawiają się oni tego, że tak jak przeważnie w takich przypadkach bywa, pozostałości po tych ławkach zostaną usunięte, ale nowych ławek nikt już nie zamontuje. A więc mieszkańcy, być może w tym miejscu ponownie prędko nie usiądą.

Wojciech Dobrowolski

Komentarze

1 komentarz

  1. AA odpowiedz

    Może po prostu samemu zakupić i wymienić te szpecące ławki (przerzucanie pism i petycji tego nie wykona)
    Nie sądzę, że pomiędzy działką GDDKiA i WPH jest trzeci właściciel. Skoro jest to pas ziemi niczyjej to śmiało Rada osiedla może nowe ławki tam montować – będzie szybciej i taniej (odejdą koszty mapek, geodetów pozwoleń itp, itd), a w razie czego ławki będzie można zdemontować i zainstalować na osiedlu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *