LEGIONOWO. RONDO u zbiegu Jagiellońskiej i Słowackiego

2022-06-22 6:17:57

W dniu 18 kwietnia br. zostało wydane pozwolenie na realizację inwestycji drogowej – budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Jagiellońskiej i Słowackiego. Inwestycja ma zostać zrealizowana jeszcze w tym roku


Od pewnego czasu na ul. Jagiellońskiej przy dojeździe do drogi krajowej DK 61 tworzą się korki. W związku z tym, duże trudności z włączeniem się do ruchu na ul. Jagiellońskiej mają kierowcy poruszający się ul. Słowackiego. Aby poprawić płynność ruchu a zarazem bezpieczeństwo, Powiat Legionowski postanowił w tym miejscu utworzyć rondo.
W dniu 18 kwietnia br. zostało wydane pozwolenie na realizację tej inwestycji, a w najbliższych dniach można oczekiwać ogłoszenia przetargu, w którym zostanie wyłoniony wykonawca robót. Z naszych informacji wynika, że prace mogą rozpocząć się jeszcze we wrześniu br., a ich zakończenie i uruchomienie nowego ronda przewidziane jest jeszcze w 2022 r.

WD

Komentarze

3 komentarze

 1. pwn odpowiedz

  To chyba te rondo na którym prokurator potrącił pieszego na pasach. Zgadnijcie – jak się skończyła sprawa ?

 2. Maryjan odpowiedz

  Rondo w tym miejscu nic nie da. Tu powinny być światła. A generalnie to miasto jest coraz bardziej zatłoczone. Władze mają pstro w głowie to i nie pomyślały o obwodnicy, tak jak wszystkie normalne miejscowości przy drodze krajowej np. Jabłonna, Serock, Radzymin, Nowy dwór itd….

 3. Daro odpowiedz

  Może trzeba wyciągnąć wnioski że coś w Legionowie jest ewidentnie nie tak, Skąd wziął się prawie 200% wzrost wypadków w porównaniu z ubiegłym rokiem. Legionowo stało się miastem nieprzejezdnym, praktycznie codziennie mamy większe lub mniejsze wypadki i kolizje. Więcej bloków, więcej mieszkańców, więcej samochodów. Tyle że że ulice nie są z gumy. Po wybudowaniu tego ronda korki i niebezpieczne sytuacje przesuną się w inne miejsce, powstanie kolejne rondo, tyle że do tego czasu wzrośnie liczba mieszkańców i samochodów
  To jest typowa kwadratura koła

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *