LEGIONOWO. Rośnie kładka

2015-07-19 9:56:30

Budowa kładki pieszo-rowerowej w ciągu ulic Wyszyńskiego i Parkowej w Legionowie wydaje się być niezagrożona. 26 czerwca zakończyły się roboty przy palowaniu od strony ulicy Wyszyńskiego. Obecnie trwają prace od strony ulicy Parkowej.

Można już zobaczyć jak powstaje kładka pieszo–rowerowa nad torami w Legionowie, której inwestorem jest Powiat Legionowski. 26 czerwca zakończyły się roboty przy palowaniu, czyli przygotowaniu konstrukcji podtrzymującej kładkę, od strony ulicy Wyszyńskiego. W następnym tygodniu takie prace rozpoczęły się od strony ulicy Parkowej. Budowa idzie pełną parą, a od pewnego czasu efekty robót możemy już zobaczyć. Wcześniej bowiem trwały prace niewidoczne dla przechodniów. Wykonawca usuwał kolizje infrastruktury technicznej z powiatową inwestycją. Teraz, gdy ten problem został już rozwiązany, mogą być kontynuowane prace typowo budowlane. Jeśli tempo prac zostanie utrzymane i pogoda nie pokrzyżuje planów inwestora i wykonawcy, termin niespełna 30 tygodni na ich wykonanie nie zostanie zagrożony.

Przypomnijmy. 16 kwietnia Starostwo Powiatowe w Legionowie podpisało z firmą MOSTY Sp. z o.o. umowę na budowę kładki nad torami kolejowymi. Prace budowlane mają zakończyć w październiku br. Całkowity koszt inwestycji ma wynieść 3 057 867,93 zł. Co ważne, budowlańcy zaoferowali 7-letnią gwarancję na wykonane prace. Inwestycję współfinansuje miasto Legionowo. Powiat pozyskał ponadto środki na ten cel z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa.

Oprac. DB

Zdjęcia: DB

Podobne artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *